❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
60GHz IgniteNet MetroLinq
- svestka
- Příspěvky: 1423
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Re: 60GHz IgniteNet MetroLinq
No jistě, a 60G je zaloha pro pripad problemu. Tedy nejde o pevnou instalaci v 60G 
0 x
- Gemb
- Příspěvky: 2633
- Registrován: 11 years ago
svestka píše:No jistě, a 60G je zaloha pro pripad problemu. Tedy nejde o pevnou instalaci v 60G
Aj to mas tak overene od CTU alebo su to zase len dohady, ze by to takto preslo? U nas to neriesi nikto. Tak ako neriesi nikto nove dropy od Telekomu, tak nikto neriesi nejake smiesne LHG, tak isto neriesi nikto konkurenciu ktora ma vsetky sajty vyhradne na 5100,5400 a 5800 alebo expertov ktory tu maju 13Ghz cez pol okresu bez licencie...tak co...s tou 60Ghz aj tak nikoho clovek nerusi.
1 x
-
K3NY
- Příspěvky: 442
- Registrován: 10 years ago
- Viktor Novotný
- Moderátor
- Příspěvky: 4611
- Registrován: 21 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Novy Jicin
- Kontaktovat uživatele:
-
ArkaNoid
- Příspěvky: 49
- Registrován: 8 years ago
K3NY píše:nechce nekdo zkusit nasadit FW 1.4.0? Ja to prubnu zitra.
Ta 1.4 je pre 2.5G alebo aj pre 1G spoje
- tie 1G spoje boli jedny z tych prvych
- mame ho nasadeny a okrem obcas problemov to chodi " bezproblemovo "
- cca 3 roky v prevadzke - aspon myslim
0 x
-
Defender
- Příspěvky: 170
- Registrován: 15 years ago
Pouze pro nove 2.5 spoje. Prinasi zvyseni modulace na 3gbps.
O vikendu ho zkusim.
O vikendu ho zkusim.
0 x
-
soooc
- Příspěvky: 1586
- Registrován: 19 years ago
-
K3NY
- Příspěvky: 442
- Registrován: 10 years ago
hmmm to vypada dost divnesoooc píše:I pro gigabit, zvýšení rychlosti na 4,5Gbitignite.png
0 x
- Gemb
- Příspěvky: 2633
- Registrován: 11 years ago
-
K3NY
- Příspěvky: 442
- Registrován: 10 years ago
- Viktor Novotný
- Moderátor
- Příspěvky: 4611
- Registrován: 21 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Novy Jicin
- Kontaktovat uživatele:
jiste, jako u toho vaseho oblibeneho wapu ze ? treba se zamyslet o to ze jde o jine modulacni stupne, jine chovani radia ?
0 x
- Gemb
- Příspěvky: 2633
- Registrován: 11 years ago
Viktor Novotný píše:jiste, jako u toho vaseho oblibeneho wapu ze ? treba se zamyslet o to ze jde o jine modulacni stupne, jine chovani radia ?
Ake ine chovanie radia....stejne to bude skorej padat s takej vysokej modulacie. Stale je to len TDD sracicka, mikrotik rovnako, vsak v jednej verzii ros tiez bol datarate 3Gbps.
Ten 2.5Gbit ether je fajn ale kam ho zapojis ? Mas snad na sieti routre ci switche s 2,5Gbit etherom ? To radsej SFP. Plny potencial ignite ci mikrotiku by prinieslo SFP.
0 x
-
ArkaNoid
- Příspěvky: 49
- Registrován: 8 years ago
Tusim ze Ignitenet maju dve sietovky
No len neviem ci sa daju pouzivat nejako nezavisle od seba
Ale dalsia vec je pokial sa nemylim
- ten spoj je 2.5G half duplex
- cize 1.25G Full co aj tak v real podmienkach nepojde tolko
- by som cel vydiet kolko ma packet per/s real
Pokial budete mat spoj, kde potrebujes 1G traffic
- tak ignitenet ani zdaleka
To radsej za 5 litrov Airfiber 24HD a ten pokial nastavis tak pojde
Alebo si kupis nieco profi co zavesis a o dva roky si spomenies na neho
No len neviem ci sa daju pouzivat nejako nezavisle od seba
Ale dalsia vec je pokial sa nemylim
- ten spoj je 2.5G half duplex
- cize 1.25G Full co aj tak v real podmienkach nepojde tolko
- by som cel vydiet kolko ma packet per/s real
Pokial budete mat spoj, kde potrebujes 1G traffic
- tak ignitenet ani zdaleka
To radsej za 5 litrov Airfiber 24HD a ten pokial nastavis tak pojde
Alebo si kupis nieco profi co zavesis a o dva roky si spomenies na neho
0 x
-
K3NY
- Příspěvky: 442
- Registrován: 10 years ago
no nevidim zadne zlepseni v novejsi verzi FW, navic nejak zmizel signal
(ani v snmp neni videt
pro jistotu), ale je fakt ze novejsi FW mam jen na jedne strane spoje, ta vyssi modulace se neda nikde vybrat zda se
- Přílohy
-
- ml_failed.jpg (28.35 KiB) Zobrazeno 4040 x
0 x
-
Peyrak
- Příspěvky: 1588
- Registrován: 19 years ago
mám v té 2,5g verzi 2.3.0beta, vzdálenost 761m, linknuto 4620/4620, rssi -49/-49, upgradoval jsem 20.11., zatím vše drží
máte nějakou zkušenost se soužitím víc těchto spojů na jednom situ? neruší se když jsou blízko u sebe?
máte nějakou zkušenost se soužitím víc těchto spojů na jednom situ? neruší se když jsou blízko u sebe?
0 x