Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CTU - Uvolnění pásma 60GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: CTU - Uvolnění pásma 60GHz

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Pintero píše:
mpcz píše:
Pintero píše:jj, Discomp už to také nemá v nabídce...

Špatně vidíš ... mpcz, 10jan2019 16:33

Já to vidím takhle - a nejde mi to vložit do košíku.... Možná jsi něco extra :thumbsup:

Nejedná se náhodou o dvě různé varianty LHG60-ky? Z toho by možná ti znalejší mohli odvodit, kde je asi problém. mpcz, 10jan2019
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Aby som kludne spal tak 15 spojov objednanych :D
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

mpcz píše:
Pintero píše:
mpcz píše:Špatně vidíš ... mpcz, 10jan2019 16:33

Já to vidím takhle - a nejde mi to vložit do košíku.... Možná jsi něco extra :thumbsup:

Nejedná se náhodou o dvě různé varianty LHG60-ky? Z toho by možná ti znalejší mohli odvodit, kde je asi problém. mpcz, 10jan2019

Ti znalejší samozřejmě vědí, že problém je u tebe :joy:
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

mpcz píše:Ok, to už ale dávno víme. Jen jsem nepochopil, kdo je ten hloupý(?). Dík, mpcz, 10jan2019

To byl jen rétorický úvod...chytrému napověz...atd😀
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Pintero píše:
mpcz píše:
Pintero píše:Já to vidím takhle - a nejde mi to vložit do košíku.... Možná jsi něco extra :thumbsup:

Nejedná se náhodou o dvě různé varianty LHG60-ky? Z toho by možná ti znalejší mohli odvodit, kde je asi problém. mpcz, 10jan2019

Ti znalejší samozřejmě vědí, že problém je u tebe :joy:

No, každý má nějaký problém, ale v tomto případě nevím, kam míříš. Mě LHGčko objednat jde bez problémů a to, že nějaká verze LITE tobě nejde, za to snad nemůžu já. mpcz, 10jan2019
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

komenski píše:Říká se tomu "neviditelná ruka trhu"😆
Aneb - hloupému napověz. Cetin (a O2 a jeho akcionáři) rozhodně nemají zájem, abychom všichni mohli mít "optické" připojení k netu nebo alespoň se k němu rychlostí přibližující, takže lobují, kde se dá a svým kapitálem ovlivňují i rozhodování rádoby nezávislých institucí.

Tak já si myslím že to bude vadit nejen O2, ale třeba i Nordicu a jeho 3,7 GHz, do kterého vrážejí investice a které se jim pokud tu budou pořád wifináři těžko vrátí....
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

LHG Lite 60 na discompe uz nevidim, LHG 60 s gigo portom zatial je avsak pocitam, ze vykon to musi hulit uplne rovnaky a rozdiel je len v porte. Mozno je otazka casu kedy zmizne aj ta druha verzia :D
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 5 years ago

Bol som dnes na jednej akcii firmy Alternetivo a tam páni tvrdili, že zariadenia Mikrotik sťahuje z trhu.
Naposledy upravil(a) tulo dne 10 Jan 2019 20:00, celkem upraveno 1 x.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

mpcz píše:No, každý má nějaký problém, ale v tomto případě nevím, kam míříš. Mě LHGčko objednat jde bez problémů a to, že nějaká verze LITE tobě nejde, za to snad nemůžu já. mpcz, 10jan2019

Celou dobu se tu řeší klientská verze RBLHG-60ad, LHG Lite 60, nechápu co sem do toho motáš RBLHGG-60adkit, Wireless Wire Dish, ten samozřejmě jde zatím normálně objednat. Tím končím tuto diskuzi, dohadovat se s tupcem fakt nemá smysl.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Gemb píše:LHG Lite 60 na discompe uz nevidim, LHG 60 s gigo portom zatial je avsak pocitam, ze vykon to musi hulit uplne rovnaky a rozdiel je len v porte. Mozno je otazka casu kedy zmizne aj ta druha verzia :D

Možná že tam je problém mezi PtP, (Wireless Wire Dish) a Multipointem, pro který byla Lite 60 primárně myšlena.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

RBLHGG-60adkit, Wireless Wire Dish

Ten to jako splňuje? Dyt je to to same.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

basty píše:RBLHGG-60adkit, Wireless Wire Dish

Ten to jako splňuje? Dyt je to to same.

To ti asi teď nikdo neřekne. Jediné jisté je, že to objednat Zatím lze a kolega Pintero si tedy může objednat to stejné co chtěl a nemohl. Jak dlouho to ale půjde, to se brzy dozvíme. Možná se ty stejné stažené kusy od Sergeje zase jednou objeví v jiném podání. Přece je nevyhodí. mpcz, 10jan2019
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

hmm, tak stačí už jenom trochu naladit vejš a už je z toho 80GHz pojítko v 70GHz pásmu. 68GHz už je docela blízko. Spíš bych se obával toho že to je tak moc blízko že to ohrožuje E-Bandy na který se pohlíží jinak než na ostatní free pásma a možná proto se to někomu nelíbí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

tulo píše:Bol som dnes na jednej akcii firmy začínajúcej na A a tam páni tvrdili, že zariadenia Mikrotik sťahuje z trhu.


neslo by cely jmeno firmy, .)
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 5 years ago

Alternetivo
0 x