Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Až na tu latenci.
0 x

lazna
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lazna » 4 years ago

honzam píše:
okoun píše:no jo no co na to říci až 4,6Gb :)

Tak co si budeme nalhávat, ty spoje by uměly i víc než 1Gbit. Teď je jenom otázky kdy představí někdo "něco" s SFP+


Po optice nejde napajet, proc ne s 2,5 resp 5Gbps eth ?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Když použiješ dostatečně silný laser, proč by nešlo? :-)

Ale už i MK na 2.5/5 Gbit myslí, tak třeba jednou k tomu dojde.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Pánové a kdo provozuje 2.5 nebo 5g eth switche? Copak něco levného rozumného je v prodeji? S 10G sfp+ jsou, ale 2.5g eth teda moc nevidím, nebo jen špatně hledám?
0 x

psichac
Příspěvky: 66
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod psichac » 4 years ago

https://mikrotik.com/product/s_rj10
Niečo podobné má aj Ubiquity myslím, stále je to však založené na rovnakom Aquanta chipsete. Viem že Mikrotik má aj 10G eth switch za cca 500e, ten tiež vie tieto "medzi" rýchlosti.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Ok beru, ale spíš mě zajímá hp, edge-core, cisco, hua. V hlavě mám jen hpe a tam to teda v switchích do 15tis nevidím.
0 x

lazna
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lazna » 4 years ago

dagus píše:Ok beru, ale spíš mě zajímá hp, edge-core, cisco, hua. V hlavě mám jen hpe a tam to teda v switchích do 15tis nevidím.


Je to porad docela nove a je mozne ze nekteri s novymi typy switchu vyckavaji na 10G/Cat5/100m ktere je uz snad za dvermi....
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Myslím si, že 2.5G/5G míří spíše do "kancelářských" nasazení, kde 10GE nezvládne kabeláž. Bude se ve většině případů jednat o multirate (2.5/5/10G) porty a jen si to na nedostatečně kvalitním (nebo příliš dlouhém) kabelu podřadí.
0 x

lazna
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lazna » 4 years ago

Co jsem cetl tak 10G na nestinenem Cat5 uz jim jede na 30m, je jenom otazka casu kdy se dostanou na hodnoty blizke 100m. Pokud budou chipy na 2,5G resp. 5G vyrazne levnejsi, tak se budou pouzivat tam kde budou dostacovat. Napriklad u 60G wifiny ktera ma designovane maximum nekde u 7Gbps HD.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Cau, jak vam chodi spoje LHG kolem 2km - 2,3km? Pocitam ze za mordoru to lehne, ale realne? Diky...
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

basty píše:Cau, jak vam chodi spoje LHG kolem 2km - 2,3km? Pocitam ze za mordoru to lehne, ale realne? Diky...


Nechodi, takove spoje za soucasneho stavu technologie neplanuji. Minimalne ve vetsich mestech ocekavam vyrazny narust sumu / ruseni, mezi vesnicema ok.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

basty píše:Cau, jak vam chodi spoje LHG kolem 2km - 2,3km? Pocitam ze za mordoru to lehne, ale realne? Diky...

Málem jsem si svrnknul do kalhot..
Vy to opravdu zkoušíte? Co jste za vědecký ústav?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

basty píše:Cau, jak vam chodi spoje LHG kolem 2km - 2,3km? Pocitam ze za mordoru to lehne, ale realne? Diky...

Používam jeden spoj na 2.2km v meste, v pohode. Mame to asi 3 mesiace. Padlo to asi 3x ale väčšinu z toho v rámci sekúnd.... Samozrejme so zálohovú.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Gemb píše:
basty píše:Cau, jak vam chodi spoje LHG kolem 2km - 2,3km? Pocitam ze za mordoru to lehne, ale realne? Diky...

Používam jeden spoj na 2.2km v meste, v pohode. Mame to asi 3 mesiace. Padlo to asi 3x ale väčšinu z toho v rámci sekúnd.... Samozrejme so zálohovú.


v desti ne?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Vždy záleží na sile dažďu.... Ale do tých 30mm to znesie, všetko nad je lotéria... Najviac som sa čudoval keď celý deň pršalo v kuse a pomerne silno ale nerozpojilo sa to. Signál samozrejme šiel dole... Treba vyskúšať... Ja to mam ako uplink na nový sajt kde je jediný klient... Keď sa to rozbehne hneď sa to vymení. Na začiatok není ekonomické dávať tam lepšie rádio a zase je to lepšie ako 5ghz skok... Proste dačo medzi...z tohoto dôvodu by som uvítal kľudne aj 500mhz kanál, zvýšila by sa zase citlivosť....
0 x