Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

joker píše:
Gemb píše:
okoun píše:spojí se, ale je třeba kolikrát dlouze ladit, jinak vykašlal bych se na takvou vzdálenost, při první dešti to jde k zemi...

Netrep prosim sracky, ked to nemas odskusane. Spadne velke prd. Mam to na 1,6km uz pol roka a spadlo to raz na par sekund....@66GHz. Na 1,8km to bude obdobne. Na 1,5km @64,8GHz nam to za poslednych 8 mesiacov spadlo taktiez len raz na par sekund kvoli velmi silnym dazdom, vtedy padali aj airfibre na 3km....tak co.


A to se bavite o LHG 60?


Áno o lhg60 sa bavíme, nezdá sa ti dačo :thinking:
0 x

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

Proč si někdo myslí, že ČTU nemá možnost zaměřit 60GHz spoj?
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

mira125 píše:Proč si někdo myslí, že ČTU nemá možnost zaměřit 60GHz spoj?


To nám řekni ty, před 4 měsíci zaregistrovaný...:grinning:
0 x

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

asi nezáleží na tom kdy jsem byl zaregistrovaný. Někdo tu psal, že ČTU nemá možnost zaměřit tuto frekvenci. Tak se ptám proč si to dotyčný myslí. Včera jsem zkoušel skenovat spoj a naskenoval jsem ho stejně jako např. 5Ghz
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

ČTU to samozřejmě změřit umí.
"Problém" je, že to z několika "papírových" důvodů zatím nemá zájem řešit a čeká se na finální podobu VO.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

Aha. OK tak děkuji za vysvětlení
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

A v jakým stavu je VO kdy bude zelená ?
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Doneslo se mi o par kontrolach na 60G, rozdal jsem par rad a pak uz se mi nikdo neozval, tak mam spis pocit, ze to bylo nejake bububu
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

rostman
Příspěvky: 2
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod rostman » 5 years ago

Insider píše:Doneslo se mi o par kontrolach na 60G, rozdal jsem par rad a pak uz se mi nikdo neozval, tak mam spis pocit, ze to bylo nejake bububu

Odpověď ČTÚ na můj dotaz podle 106 ohledně přenosného spektráku a na kontroly v šedesátce. Ta jediná kontrola v roce 2018 proběhla na můj podnět, není dosud uzavřená.
https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/ctu/zverejneni-informace-poskytnute-na-zadost-podle-zakona-c.106/1999-sb.o-svobodnem-pristupu-k-informacim-ve-zneni-pozdejsich-predpisu/obrazky/68662019informaceposkytnutanazadost.pdf
Třeba už si spektrák pořídili, ale ještě tak před měsícem měli půjčený jen ten, který jsem s jedním ISP sehnal právě na to, aby mohli neoficiálně provést měření na můj podnět z loňska.
0 x
__________________
Rostislav Kocman

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

a proč si podněcoval kontrolu 60ky?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

hapi píše:a proč si podněcoval kontrolu 60ky?


Myslím, že by pro všechny bylo fajn, kdyby to naše podnikání bylo míň o domnívání se a více o vědění. Bohužel polepšovna pro to moc nedělá, takže pak nezbývá než průzkum bojem. Když protivník neklade odpor, je to ideální příležitost zaseknout nové vlajky do mapy.. K podávání podnětu ke kontrolní činnosti by mělo vést každé zjištění o kterém si myslíte, že je předmětem porušení nějaké povinnosti. Kolegové s ISP alliance dospěli k závěru, že provoz těchto zařízení představuje možné porušen zákonné povinnosti a proto podali podnět. Zároveň zaslali tuhle 106, která pouze potvrzuje, že sekce státní kontroly nedisponuje technickými prostředky pro prokázání správního deliktu, tudiž ani není patrné, o co by se opřeli ve správním řízení. Nicméně to jim nebránilo vydání kvalifikované výzvy dle §114 ZeK na odstranění zařízení provozovaného v nějakém rozporu a teď bude na správním orgánu, aby se s tím vypořádal. No doufejme, že to shoří jako papírový čert.
Vzhledem k tomu, že u 60G, stejně pokud dojde k zahájení správního řízení, dojde k liberaci nejpozději dnem vstoupení v platnost nového opatření obecné povahy a to ať již v režimu správního řízení a opravných prostředků, nebo jejich přezkoumání, je patrné, že rizika provozu těchto RVZ nepředstavuje nic společensky nebezpečného a porušení čistě formálních povinnosti postrádá naplnění materiálního znaku.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

... ještě že můžete jenom kecat, skutek utek, stejně jako u 9GHz spojích, hlavně že prodáte a pokuty pak platí jiní, že? Nejdříve si zjistím legálnost použití a pak něco nabízím.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 5 years ago

hapi píše:a proč si podněcoval kontrolu 60ky?


Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=HYyc1s3ML8M

Myslím že tohle video ti na to odpoví...
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

shrň to do jedný věty. Nebudu 16 minut napínat uši a luštit co říká.

Hádám podle nadpisu že se někomu nelíbí expanze starnetu v jeho regionu a jediný na co se zmohl je udat 60GHz pojítka který k tomu hojně používají?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

60GHz rovnou pro všechny v obci :-D


Středočeský kraj se chystá na rychlejší internet.
Vysokorychlostní internet je téma, které rezonuje celou Českou republikou. Tato technologie nabídne nejen lidem ale i firmám mnoho možností. Středočeský kraj proto intenzivně připravuje projekty, které by propojily tuto technologii s dalšími funkcemi.
https://www.facebook.com/watch/?v=1054234184761150
0 x