Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Vyznam tx sector 36 = použi vyhľadávač
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

Vyznam tx sector 36 = použi vyhľadávač


Proč jsi to neřekl hned, negře?! Zkusíme to změřit pro 27 28 35 36 a pak se uvidí.

https://ispforum.cz/viewtopic.php?p=229545#p229545
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

redmax píše:lhgg.png

Mě první dny na FW 6.44.1 spoj fungoval normálně, pak se to začalo sypat a skákal mi rate co vteřinu. Zkoušel jsem ještě doladit antény, ale lépe už to nejde. Zkusil jsem upgradovat na FW 6.44.2, ale bylo to pořád stejné. Všiml jsem si, že přibyl nový kanál, tak jsem to zkusil nahodit a od té doby to běží. Nerozumím tomu. :upside_down:


Tak po ugrade na 6.44.2 to jede cca +- 800 upload nebo download ale při both jen kolem 300
0 x

emel
Příspěvky: 82
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod emel » 5 years ago

meraj to na patricne vykonnych masinach, idealne pomocou iperf3 za jednotlivymi antenami.
Ja som v teste dosiahol 870 Mbit/s full-duplexne, 940 Mbit/s pri half duplexe.
375 metrov, RSSI -50/-52, signal 90/80, MCS 8 na oboch stranach.
0 x

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

emel píše:meraj to na patricne vykonnych masinach, idealne pomocou iperf3 za jednotlivymi antenami.
Ja som v teste dosiahol 870 Mbit/s full-duplexne, 940 Mbit/s pri half duplexe.
375 metrov, RSSI -50/-52, signal 90/80, MCS 8 na oboch stranach.


Ok. Ale redmax viz jeho obrázek to měřil z LHG na LHG a jelo mu to take ve fullduplexu 800
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Ano, ale v UDP...
0 x

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

Hmmm. To jsem přehlédl. Omlouvám se....
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ci tcp alebo udp je snad jedno, nakolko tlacit vseobecne cez to LHG60 konstantny traffic 500Mbit + snad nikto nebude ci ? U mna je to taka nahrada za zaruseny ptp spoj na 5Ghz, zaroven uvolnenie pasma pre sektor a cez to LHG tlacime do 300Mbit v spicke, co bolo predtym na 5Ghz nerealne, resp za cenu pingu v prdelke.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

jedno to neni .. treba stare SVM zmeri UDP na 60 mego :-D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Viktor Novotný píše:jedno to neni .. treba stare SVM zmeri UDP na 60 mego :-D

Ja viem skor slo o tie cisla ktore tu niekto pisal, dajakych 800 ci 900mbit...snad ked budem chcet dakde tlacit 800Mbit bude za tym kvantum zakaznikov a hociaku 80tku zaplatia....ale je to vec vkusu.
0 x

redmax
Příspěvky: 83
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod redmax » 5 years ago

Ano, 750 Mbits full UDP, 250 Mbits full TCP. Každopádně jak píše Gemb, LHGG beru jako náhradu na PtP na 5G, kde mi nedokázal spoj frčet ani 60Mbits full, dalo to tak 80 Mbits half a to mi je k ničemu. Když ten spoj LHGG poběží spolehlivě 200 Mbits full, budu šťastný a víc od toho jsem ani neočekával, za ty prachy. Kdybych chtěl víc, už bych šel do jiného zařízení.

Jinak jsem ještě včera zkusil nastavit tx-sector=36 a teď spoje jsou stabilní. Uvidíme jak to poběží dál. :innocent:

P.S.: Opravdu se mi ruší ty dva spoje na tom jednom sajtu. Mám je zkusit dát dál od sebe výškově nebo mám zvolit delší výložník?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

full urcite ne :-)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

komenski píše:Například tak, že klient přijímá signály dva - jeden přímý a druhý z téhož zdroje, odražený a tedy mírně zpožděný.
Samozřejmě, že rušení cizím zdrojem či vadou samotného zařízení je asi pravděpodobnější.

To zpoždění je naprsto zanedbatelné, Určitě se nedostane do vlastnihi přijímače.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Ne že bych to chtěl zpochybňovat, to určitě ne. Jen si vzpomínám, že když jsme si koupili v 60-tých letech televizi, tak nás trápily brutální tzv. duchy na obrazovce, což byl asi primární signál, zpožděný o nějakou dobu vlivem odrazu o překážky po cestě. Na obrazovce se pak objevila původní jedna svislá čára dvakrát s odstupem i o pár centimetrů. Tam to bylo krásně vidět. Ten problém zmizel až s nástupem digi přenosu. Jaký je prosím rozdíl mezi těmi duchy a u příjmu WiFi, samozřejmě kromě odlišných frekvencí? Dík, mpcz, 10apr2019
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

odrazy tam jsou a elektronika je řeší. Ještě si pamatuju obrázky v dřevních dobách wifi jak se signál dostal k přijímači několika cestami a s příchodem tušim 802.11g už to bylo lepší protože uměla ty odrazy líp zpracovat a eliminovat je. Nko to dotahlo ještě dál takže ano, odrazy tam určitě jsou a třeba i v manulaku od alcomy je o tom sekce.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků