Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CTU - Uvolnění pásma 60GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: CTU - Uvolnění pásma 60GHz

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zajímavé, co ty ostatní 60-ky? Ty se liší čím? Cenou? mpcz, 10jan2019
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Tohle mě nedávno poslali přímo z MK. Problém bude ve výkonu jakým LHG60 jede a proto asi nikdy v EU schválené nebude.
Nezbude než používat WAP60 a SXT60 na skoky max 200metrů


Hello. Yes, you are correct, the wAP series is now under the testings so it will be covered for the ETSI EN 305 550 really soon. We are working to limit (harsh power reducing) the output power which would lead us to comply with the ETSI requirements for the LHG 60G but the process is not easy as this product have big output power meant to be used in large distances. Best regards
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Pintero píše:jj, Discomp už to také nemá v nabídce...

Špatně vidíš ... mpcz, 10jan2019 16:33
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

honzam píše:Tohle mě nedávno poslali přímo z MK. Problém bude ve výkonu jakým LHG60 jede a proto asi nikdy v EU schválené nebude.
Nezbude než používat WAP60 a SXT60 na skoky max 200metrů


Hello. Yes, you are correct, the wAP series is now under the testings so it will be covered for the ETSI EN 305 550 really soon. We are working to limit (harsh power reducing) the output power which would lead us to comply with the ETSI requirements for the LHG 60G but the process is not easy as this product have big output power meant to be used in large distances. Best regards


Jak se liší výkony a antény: LHG60 vs. IgniteNet 60G? A kde to pak Sergej hodlá prodávat? Objel jsem kus světa od Evropy až po Austrálii a bezdráty na střechách abys hledal lupou! A někde ani ta nepomůže! mpcz, 10jan2019
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

honzam píše:Tohle mě nedávno poslali přímo z MK. Problém bude ve výkonu jakým LHG60 jede a proto asi nikdy v EU schválené nebude.
Nezbude než používat WAP60 a SXT60 na skoky max 200metrů


Hello. Yes, you are correct, the wAP series is now under the testings so it will be covered for the ETSI EN 305 550 really soon. We are working to limit (harsh power reducing) the output power which would lead us to comply with the ETSI requirements for the LHG 60G but the process is not easy as this product have big output power meant to be used in large distances. Best regards


Spis bude problem v ohrozeni nejakych investic. Jinak to nevidim. Pouzivanim pouze WAPu bude o hodne mensi akcni radius.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

mpcz píše:
Pintero píše:jj, Discomp už to také nemá v nabídce...

Špatně vidíš ... mpcz, 10jan2019 16:33

Já to vidím takhle - a nejde mi to vložit do košíku.... Možná jsi něco extra :thumbsup:
Přílohy
Zachycené_12.jpg
Zachycené_12.jpg (68.21 KiB) Zobrazeno 2798 x
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

honzam píše:Tohle mě nedávno poslali přímo z MK. Problém bude ve výkonu jakým LHG60 jede a proto asi nikdy v EU schválené nebude.
Nezbude než používat WAP60 a SXT60 na skoky max 200metrů


Já jsem nedávno zkušebně propojil dvougenerační domek, kde bydlí dvě různé rodiny pomocí WAP60A a SXT60 na 140 metrů a jak začalo sněžit tak to šlo do kopru. Nepomohl ani nejvyšší kanál. Musel jsem jít zpět na 5GHz....
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

i4 ukazuje víc nežli 50ks skladem ....
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Pintero píše:
mpcz píše:
Pintero píše:jj, Discomp už to také nemá v nabídce...

Špatně vidíš ... mpcz, 10jan2019 16:33

Já to vidím takhle - a nejde mi to vložit do košíku.... Možná jsi něco extra :thumbsup:

Nevím, co to je extra, ale Zatím to do košíku vložit jde. Evidentní však je, že se něco nekalého děje. Rozhodně by mi ale přišlo divné, aby prodejce se skladem>100 sklad zavřel a finito. To není v našich končinách zvykem - viz situace s 9G. Co pak s tím skladem? mpcz, 10jan2019 17:06
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

vrátěj výrobci.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Nejedná se třeba o více verzí těch LHG60-ek? Při tom písmenkovém označovacím bordelu bych se ani nedivil. Dyť ten vyzářený výkon, který je zpochybňován u Sergejovy antény, je u ostatních 60-tek téměř stejný! Nebo není? mpcz, 10jan2019
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

To zacina smrdet ..... rychle tisknout nalepky se spravnou etsi :))))
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Těžko říct jak je na tom konkurence. U LHG to zatlumit neumí a tím pádem to překračuje. K čemu by bylo "zatlumené" legální LHG60 když by to stejně nejelo
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

Říká se tomu "neviditelná ruka trhu"😆
Aneb - hloupému napověz. Cetin (a O2 a jeho akcionáři) rozhodně nemají zájem, abychom všichni mohli mít "optické" připojení k netu nebo alespoň se k němu rychlostí přibližující, takže lobují, kde se dá a svým kapitálem ovlivňují i rozhodování rádoby nezávislých institucí. Viz např. dotační podmínky pro net na venkov, ovlivňování rozhodnutí telekomunikačních úřadů (nejen v ČR) a v neposlední řadě nastrčenými firmami skupování menších ISP či útoky na spolky, které provozují nějaké sítě.
Pásmo 60GHz je ryze "odpadkové" pro jeho vysoký útlum atmosférou a značnou náchylnost na počasí. Dokud se natrhu objevila jen WAP60, nic vážného nehrozilo, neboť přenést Gbps na 100m je neohrožuje. Ani LHG60 díky svému vachrlatému provedení by žádné velké strašidlo nebylo, ovšem už hrozí, že při pověstné české šikovnosti by šlo udělat vzdálenosti i přes 2km a tam je třeba vybírat pachtovné, přeci - položení optického kabelu také něco stojí, takže tomu postavíme (zcela nelogicky) překážku ve formě max.EIRP a je to. Jak se s tím vybabrá Metrolinq60, to bude ještě zajímavé, patrně stejně jako Mimosa24 (povinnou registrací s country kodem).
Prostě, chceš spojit dvě blízké dědiny Gb? Buď si vyprojektuj a zakopej optiku do polí nebo zaplať okruh Cetinu (nebo jinému velkému hráči) nebo si pořiď mastné pojítko a plať licenci. Svět je již dávno hotový, pánové...
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Ok, to už ale dávno víme. Jen jsem nepochopil, kdo je ten hloupý(?). Dík, mpcz, 10jan2019
0 x