❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: AP 60ghz

Příspěvekod Insider » 8 years ago

Mno 250m..
Snímek obrazovky 2017-12-19 v 17.18.27.png
Snímek obrazovky 2017-12-19 v 17.18.27.png (18.06 KiB) Zobrazeno 3333 x
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 8 years ago

Na 1G portech hezký 😂
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

goblajz píše:Na 1G portech hezký :joy:


Tebe zajímá jak funguje Gbit port, nebo radio? Já nevím, ale já třeba vím jak funguje Gbit ethernet, ale zajímá mě radiová část, která má kapacitu až 4,5 Gbit. Taky se směju až mi slzy tečou..
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pgb » 8 years ago

to je předpokládám UDP test, co TCP ?
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 8 years ago

Mně zajímá reálná propustnost spoje, tedy TCP! test mezi dvěma servery...
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

pgb píše:to je předpokládám UDP test, co TCP ?


Zatím nevidíme moc velký rozdíl.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

goblajz píše:Mně zajímá reálná propustnost spoje, tedy TCP! test mezi dvěma servery...


No a mě radiová.. zbytek je rutina
0 x

Haward
Příspěvky: 43
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Haward » 8 years ago

Můžete prosím někdo (Insider prosím) spočítat na jak velkou vzdálenost pojede LHG 60G (certifikace bude velmi pravděpodobně podle ETSI 305 550 tak aby to bylo legální i ve všech státech EU) s výkonem 100mW ? Prosím tak aby to jelo spolehlivě .... (dešťová rezerva, absorpce plyny 15dB/km v pásmu 60GHz, atd.). Díky.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

Haward píše:Můžete prosím někdo (Insider prosím) spočítat na jak velkou vzdálenost pojede LHG 60G (certifikace bude velmi pravděpodobně podle ETSI 305 550 tak aby to bylo legální i ve všech státech EU) s výkonem 100mW ? Prosím tak aby to jelo spolehlivě .... (dešťová rezerva, absorpce plyny 15dB/km v pásmu 60GHz, atd.). Díky.


Pokud budu vědět co je LHG.. pokud vím, tak wAP certifikaci pro SRD nemá
0 x

Haward
Příspěvky: 43
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Haward » 8 years ago

0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago



Tak z obrázku opravdu zisk antény nezjistím.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

Insider píše:


Tak z obrázku opravdu zisk antény nezjistím.


A z průměru antény? Bude stejná velká jako u LHG5. Čili Ø 391mm
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

Insider píše:Reálné testy ukazují, že to v tom stavu, který MikroTik momentálně prodává funguje na cca 100-150m s přenosovkou přesahující 2 Gbit L0. Na 250 m už to v podstatě nefunguje vůbec. Už jsem na jednu stranu na to nabastlili nějaké údělátory, které z toho dělají na 250 m celkem spolehlivý radio ,který protáhne 1750Mbit L2. No když to namlátíme ještě na druhou stranu, 500m to udělá levou zadní.

Takže předčasné šťastné a veselé! Příští rok s tímhle natrhneme chráněncům ČTÚ čokodirky až ke krku.


a budou udelatory mozne k odberu? :)
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 8 years ago

Poděl se s náma o fotku ,,udělátoru,, :-)
0 x

Haward
Příspěvky: 43
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Haward » 8 years ago

honzam píše:
Insider píše:


Tak z obrázku opravdu zisk antény nezjistím.


A z průměru antény? Bude stejná velká jako u LHG5. Čili Ø 391mm


Odhadem 43 - 44 dB, http://www.ok2kkw.com/next/ok1ca_1994dish.htm
0 x