- Snímek obrazovky 2017-12-19 v 17.18.27.png (18.06 KiB) Zobrazeno 3333 x
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
AP 60ghz
- Insider
- Příspěvky: 2453
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
- goblajz
- Příspěvky: 820
- Registrován: 18 years ago
- antispam: Ano
- Insider
- Příspěvky: 2453
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
goblajz píše:Na 1G portech hezký
Tebe zajímá jak funguje Gbit port, nebo radio? Já nevím, ale já třeba vím jak funguje Gbit ethernet, ale zajímá mě radiová část, která má kapacitu až 4,5 Gbit. Taky se směju až mi slzy tečou..
0 x
-
pgb
- Příspěvky: 722
- Registrován: 9 years ago
- goblajz
- Příspěvky: 820
- Registrován: 18 years ago
- antispam: Ano
- Insider
- Příspěvky: 2453
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
- Insider
- Příspěvky: 2453
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
goblajz píše:Mně zajímá reálná propustnost spoje, tedy TCP! test mezi dvěma servery...
No a mě radiová.. zbytek je rutina
0 x
-
Haward
- Příspěvky: 43
- Registrován: 9 years ago
Můžete prosím někdo (Insider prosím) spočítat na jak velkou vzdálenost pojede LHG 60G (certifikace bude velmi pravděpodobně podle ETSI 305 550 tak aby to bylo legální i ve všech státech EU) s výkonem 100mW ? Prosím tak aby to jelo spolehlivě .... (dešťová rezerva, absorpce plyny 15dB/km v pásmu 60GHz, atd.). Díky.
0 x
- Insider
- Příspěvky: 2453
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Haward píše:Můžete prosím někdo (Insider prosím) spočítat na jak velkou vzdálenost pojede LHG 60G (certifikace bude velmi pravděpodobně podle ETSI 305 550 tak aby to bylo legální i ve všech státech EU) s výkonem 100mW ? Prosím tak aby to jelo spolehlivě .... (dešťová rezerva, absorpce plyny 15dB/km v pásmu 60GHz, atd.). Díky.
Pokud budu vědět co je LHG.. pokud vím, tak wAP certifikaci pro SRD nemá
0 x
-
Haward
- Příspěvky: 43
- Registrován: 9 years ago
- Insider
- Příspěvky: 2453
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Haward píše:Slide 15 https://mum.mikrotik.com/presentations/ ... 946268.pdf
Tak z obrázku opravdu zisk antény nezjistím.
0 x
- honzam
- Příspěvky: 5527
- Registrován: 19 years ago
Insider píše:Haward píše:Slide 15 https://mum.mikrotik.com/presentations/ ... 946268.pdf
Tak z obrázku opravdu zisk antény nezjistím.
A z průměru antény? Bude stejná velká jako u LHG5. Čili Ø 391mm
0 x
-
ppp76
- Příspěvky: 3017
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Insider píše:Reálné testy ukazují, že to v tom stavu, který MikroTik momentálně prodává funguje na cca 100-150m s přenosovkou přesahující 2 Gbit L0. Na 250 m už to v podstatě nefunguje vůbec. Už jsem na jednu stranu na to nabastlili nějaké údělátory, které z toho dělají na 250 m celkem spolehlivý radio ,který protáhne 1750Mbit L2. No když to namlátíme ještě na druhou stranu, 500m to udělá levou zadní.
Takže předčasné šťastné a veselé! Příští rok s tímhle natrhneme chráněncům ČTÚ čokodirky až ke krku.
a budou udelatory mozne k odberu?
0 x
- frito
- Příspěvky: 338
- Registrován: 18 years ago
- Kontaktovat uživatele:
-
Haward
- Příspěvky: 43
- Registrován: 9 years ago
honzam píše:Insider píše:Haward píše:Slide 15 https://mum.mikrotik.com/presentations/ ... 946268.pdf
Tak z obrázku opravdu zisk antény nezjistím.
A z průměru antény? Bude stejná velká jako u LHG5. Čili Ø 391mm
Odhadem 43 - 44 dB, http://www.ok2kkw.com/next/ok1ca_1994dish.htm
0 x