Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Summit Development spoje skusenosti

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Summit Development spoje skusenosti

Příspěvekod Insider » 10 years ago

Julian píše:
jcb píše:Nevím jak dlouho SD používal ozařovače s tou barvou, ale předpokládám, že na frekvenci záležet nebude a bude se to tedy dít se všemi frekvencemi. My máme výhradně 10 GHz spoje s těmi staršími ozařovači a tam se to děje. Jo ještě poznámka, pokud máte ty nejnovější typy ozařovače (špicatý konec) tak vám je summit "zregeneruje" zdarma, alespoň u nás to tak bylo.


Tohle mi udělat nějaký stálý dodavatel u zařízení které vysí ve vzduchu a nutí mě za svoji hloupost platit mě - tak mu asi pár těch antén přivezu na ukázku a zregeneruji si je o jeho hlavu. :D
Ty spoje každý z dodavatelů "inzeruje" jako vysoce stabilní s dlouhou dobou životnosti a nikoliv, že jejich parametry budou záhy v čase degenerovat.

R

Proto je tam záruka 5 let nebo kolik mají, ne ?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 9 years ago

Podle toho právě jaký typ ozařovače máš, dřív tam dávali jen nějakou barvu a ta prostě zmizí :) Ta páska stojí kolem 150,- Kč 5m (mají to v OBI, nebo http://www.lesa-service.cz/) to ti stačí na hóodně ozařovačů, my to preventivně děláme u všech kam se dostaneme. Někde to pomůže jinde je to stejné. Pokud se to, ale změnilo o 10 dB určitě bych se na ně podíval.

Jak to polepujete přesně? Jinak odkaz na pásku jako takovou jsem tedy nenašla. Máte na mysli takovou tu hliníkovou?
díky LF
0 x

jcb
Příspěvky: 53
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod jcb » 9 years ago

Výše v diskuzi jsem typ pásky psal "Nebo je polepte folií od fix-o-moll aluminium-band, extra dick, extra strong", Polepte normalne jednou vrztnou pasky u ozarovacu 10 Ghz se kouskem uprostred pasky překrývají. přebytek pres strany pak opatrně ořízněte.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 9 years ago

Víte někdo o možnosti zapnutí max tx power? Potřebuji něco vyzkoušet a nelze měnit větší antény ani na jedné straně.
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 9 years ago

normalně to funguje ale nenechaval bych to zaply nebudou tě mít radi v okoli
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 9 years ago

Je to šedé, nejde to povolit. A je to spoj vesnice - vesnice a nikde v okolí 10km není jediná desítka :D Lepší volba než jít kácet les.
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 9 years ago

placek.milan píše:Je to šedé, nejde to povolit. A je to spoj vesnice - vesnice a nikde v okolí 10km není jediná desítka :D Lepší volba než jít kácet les.

mám stejnej problem a watty tomu nepomohly motorovka ano
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 9 years ago

to uz neni detska freq ! ( CB atd ) tim, ze prihulite to fyziku neohne :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 9 years ago

Drží stabilní signál -67m, ale na 100mbit link neudrží. Myslím že trochu výkonu na obou stranách by pomohlo situaci vyřešit levněji než výměna antén, navíc není prostor pro větší...
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 9 years ago

Asi další případ, kdy si někdo myslí, že narušená Fresnelka je ta pobóchaná sousedovic holka.. Fakt by neškodilo trochu nastudovat teorii šíření rádiových vln.. Na strom v cestě platí jen pila..
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 9 years ago

placek.milan píše:Drží stabilní signál -67m, ale na 100mbit link neudrží. Myslím že trochu výkonu na obou stranách by pomohlo situaci vyřešit levněji než výměna antén, navíc není prostor pro větší...

tak ti řeknu závěr mužeš mít signal -40 a bude ti to dělat bordel (zkušenost)a bavím se o OFDM modulaci a neb QAM (QAM je nachylnější)
pokud přitopíš vykonem jak dlouho posuneš tu udalost kdy vezmeš pilu a pujdeš to uřezat že by do jara jak se to zazelena ?
vysledek bude takovej že ted přes zimu to pojede na jaře přidáš výkon v letě koupš za 10tis 90ku anténu a na podzim to pujdeš uřezat
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 9 years ago

Těžko budete řezat cca 20 stromů aby byla čistá fresnelka, spoj jsem nestavěl, jen se snažím někomu vyřešit problém. Nyní to jede na 50mbit naprosoto bez problémů. Jak jsem psal, nelze umístit jiné antény. Nikdy to nebude spoj jak má být...
Pro Repkinse jen taková poznámka, nastudováno toho mám docela dost, více méně raději řeším praxi, pozorně si přečtěte stav problému.
Jediné s čím nemám zkušenost je pásmo 10ghz přes stromy, proto se dotazuji, protože ji jistě někdo má.
Jestli někdo máte tu chut, rád Vám zaplatím a můžete přijet kácet :D
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 9 years ago

hod gps souřadnice
0 x

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 9 years ago

Normalne to pres stromy chodi, netreba v tom hledat vedu. Jakou QAM to ma na 50 a jakou na 100Mb ?
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 9 years ago

Myslím že otázka jakou QAM je zbytečná. Narrow má max 16 a logicky pokud to na ni nejde tak jede na 4 na 50mbit :wink:
0 x