Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

co ze sektor místo provaxe?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

co ze sektor místo provaxe?

Příspěvekod dagus » 13 years ago

Co používáte místo Prowax 10 dBi pro pásmo 5 GHz, H: 180°, V: 15°, našel jsem 14dbi wayant ale spíš bych ocenil menší citlivost a větší pokrytí ve vertikální rovině. Co tedy použít v cenové relaci provaxe, když se ještě prodával? Díky za nakopnutí.
0 x

slibca
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod slibca » 13 years ago

Používáme Dcom. Ale nebude to splňovat tvoje požadavky na uhle,..
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

ak su financie tak UBNT?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 13 years ago

Co jsem od UBNT našel tak maj buď 8° nebo 4° to je pro mě nevyhovující, nepotřebuji takovou citlivost jako maj ty UBNT. Chci ale aby mi to pokrejvalo opravdu směr a ne jen část vesnice a zbytek na kdejaký postranní lalok. v tom byl ten provax asi hodně dobrej. Bohužel než jsem se k němu dostal už na trhu nejsou. Máte někdo zkušenost s http://i4wifi.cz/sektorova-profi-antena ... -_d40.html nebo http://i4wifi.cz/spa16v-15-dbi-sekt-pro ... _d204.html ?? Díky za rady.


Edit: trošku mě děsí psv u elboxrf
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

ja mam par elboxu nasazenych (ty 14dBi verze se 120°) a jsem s nimi spokojeny... co se tyce zpracovani anteny tak z asi 10ks co mam tak nic (a ani po cca. 3 letech) neupadlo, drzak je hlinikovy, dostatecne masivni... co se tyce parametru, tak tech 120° +- fakt sedi (vyzkouseno)... suma sumarum - spokojenost... Co se tyce treba CCQ na pripojenych klientech (gentlebox, schibox) tak se pohybuju nekde mezi 80-90% na vsech.
0 x
Jan Ptáček

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

ja mam prevazne pouzivam ty TA 14, jsou dobry nemuzu si stezovat (psv na aspe je 1,5) to je sektor. Tu druhou jsem jednou skusil a mam ji nasazenou, akorat je to spis pul vsemerka.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 13 years ago

Co jsi s tou půlvšesměrkou chtěl říct? Jakože to není kvalitní sektor? Citivej na rušení nebo co si pod tím mám představit? Díky za odpověď.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

ja jsem zvedavej na sektory od stourace, co to bude zac, jak budou vypadat a pod.
0 x
Bývalý ISP...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 13 years ago

Šťourač má hezké antény, ale bohužel není plátcem DPH a to mi moc nepomáhá. Kdyby firma měla brát větší množství těchto antén, mohl by to být problém.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 13 years ago

hocimin1 píše:ja mam prevazne pouzivam ty TA 14, jsou dobry nemuzu si stezovat (psv na aspe je 1,5) to je sektor. Tu druhou jsem jednou skusil a mam ji nasazenou, akorat je to spis pul vsemerka.

Ja ty TA14 taky mam a nestezuji si.
0 x