Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

parabola 25dbi

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

parabola 25dbi

Příspěvekod dagus » 13 years ago

Ahoj,
chtěl jsme se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s těmito anténami "http://www.ispshop.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=16_17_42&products_id=46" Koupili jsme jeden kousek na ukázku a co zpracování se týče, je to slušně odvedená práce. Co by mě ale více zajímalo jak si tahle anténa vede proti nejlevnějším jiroušovkám, myšleno proti typu 24dbi v podobné cenové relaci. Netestoval jste je někdo? Moc by mě zajímal názor širší veřejnosti např.: směrovost, citlivost na okolní rušení, a mimo jiné jak se tato anténa chová po roce na stožáru, nebo jestli netrpí jinými neduhy. Potřebuji přejít na něco kloudného z waveant antén s kterými máma celkem dobré potíže(kloudného myšleno poměr cena "výkon"). Díky za poznatky.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Mě by hlavně zajímalo, jak ta anténa vypadá zepředu, páč jsem ji viděl v IPMedii a na jiných šopech ale jen záda. Provedení zdá se dobré, cena příznivá, na to, že to je plná parabola a má to bedýnku s průchodkama. Vpředu předpokládám je hrníček na nějakým středovým trnu, což mne tak nějak zrovna nenadchlo, rači mám konektor trčící zezadu z paraboly. Ovšem na IPMedii tomu píšou PSV < 1,8 což není žádná výhra. Je jasné, že parametry asi budou o něco lepší a výrobce se jen jistí pro případ rozptylu parametrů ve výrobě, ovšem svědčí to taky o tom, že kvalita může kus od kusu hodně kolísat.

EDIT: Tak už vím, jak vypadá ta parabola zepředu... :D na tom ISP Shopu ji mají vyfocenou v headeru stránky...
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 13 years ago

JJ přesně tak, jinak jsme se ptal čím je to lepené, ten hrníček(zářič), a je tam dvojté O-kroužkové těsnění na 70at, anténa prej testována na 20at a voda nezatekla + je tam ještě silikon, zpracování je proti wv excelentní o tom zádná. Mě šlo spíš o zkušenosti a praxi. Za parametr psv díky.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Já osobně jsem udělal celkem dobrý zkušenosti s MaxLinkama. Používají ozařovače Pacific Wireless, jde k tomu dokoupit box na RB a konektor leze přímo do něj, takže žádnej kabel, žádný vlhko v konektoru. Dá se dokoupit radom. Změna polarizace je poměrně snadná (pokud není zrovna namontovanej radom), řešená jako u té antény z ISPShopu. PSV uvádějí < 1,2 (snad je to pravda). S 22dBi anténama jde udělat krásnej spoj na 4km. Ovšem cenově to vychází dráž. Ale rači si připlatím. Se špatnou anténou veškeré snažení toliko pro hovado dobré jest... :D
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Tak jelikoz to ma vyvod na hrnku a kdyz potrebuju dostat kabel dozadu a pripoctu k tomu kvalitni kabel pripadne radom uz se vyplati jirouska nebo jeste lepe antena od stourace pripadne prowaxka a sem kvalitativne nekde uplne jinde za stejny penize , tot moje pocty a muj nazor.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

jasně, to je blbost na ntou dávat box za anténu, který nemá vevnitř konektor té antény. to prostě ztrácí význam. je to pouze reklamní trik. ta anténa bude asi v podobné kvalitě jako waveantka
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 13 years ago

To Repkins: údaj SWR pod 1.2 nebude asi tak aktuální, všude uvádějí pod 1,5. Jinak by mě zajímalo jestli ty antény mají možnost přidělání gewisky na anténu vzadu jako ta zmiňovaná nebo jestli se bavíme pouze o přidělání na stožár pod nebo nad anténu. Gewisa za anténou je pro mě celkem důležitej prvek, jelikož když je na stožáru s 4 výložníkama řekněme 5 parabol 4 sektory a všesměr tak hold nejde dávat 6 gewis kloudně na stožár. S tím kabelem, je nějaká firma která dělá kabel laděnej nebo alespoň lepší než ty základní vyráběné, cca 1m dlouhé s konektory r-SMA->Nko? Díky za radu.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Krabice od Maxlinku má v sobě díru s gumovým O kroužkem, která se navlíkne přímo na držák ozařovače s konektorem, který kouká zezadu za parabolou. Takže je krabice přímo na držáku paraboly, něco jako ALCOMA. Konektor je schovanej uvnitř ale kvůli nízké hloubce krabice se musí použít úhlovej pigtail. Krabice má víko jako Gewiss se čtyřma plastovýma šroubama s možností odklopení. V krabici je nalisovanej stíněnej keystone s kouskem STP kabelu od kterýho ještě vede zemnící kablík na zemnící bod. Uvnitř montážní díry na RB 411/711 nebo WispStation. UTP/STP kabel jde dovnitř přes ten keystone a je utěsněnej svírací průchodkou.
Kvalitní RSMA/N kabely?? Nevim, nepoužívám.. Používám jen N/N od Klímy.
0 x