Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

všesměr 5Ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

všesměr 5Ghz

Příspěvekod dagus » 13 years ago

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, vás zkušenějších, jaké všesměry by jste mi doporučili. Mám problém s těma co mají na i4 se zatýkáním a celkovou nestabilitou. (ztrácí se signál, karta CM9) Přenosové rychlosti také nejsou nejlepší a přípoje na všesměry se pak tváří spíše nouzovými. Nebo situace řešíte pouze sektorama? Našel jsem tuto která se mi jeví jako celkem obstojná: http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... ucts_id=63
Představa nasazení je pokrytí menší rozlohy, levně a přitom dostatečně kvalitně. Díky za rady D.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

dagus píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat, vás zkušenějších, jaké všesměry by jste mi doporučili. Mám problém s těma co mají na i4 se zatýkáním a celkovou nestabilitou. (ztrácí se signál, karta CM9) Přenosové rychlosti také nejsou nejlepší a přípoje na všesměry se pak tváří spíše nouzovými. Nebo situace řešíte pouze sektorama? Našel jsem tuto která se mi jeví jako celkem obstojná: http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... ucts_id=63
Představa nasazení je pokrytí menší rozlohy, levně a přitom dostatečně kvalitně. Díky za rady D.



beru tyhle z aspy http://wifi.aspa.cz/antena-vsesmerova-a ... ce-z88157/ a no problem. Jen je potreba doplnit bleskarnu a nebo osadit UB5.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

tak do těhle alf nám zateklo do všech. Všesměry používáme v málo osýdlených obalstí jinak striktně sektory. Nestojí to za to.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

ono do nich neteče, kondenzuje to v nich, já je beru normálně, když jí koupím, tak dole povolím toho červíka, vytáhnu vnitřek, odměřím a vyvrtám do ní dole dírku
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Použití všesměrovek se tu už probíralo. Všesměrovka patří obecně mezi antény se špatnými parametry. Z vlastních zkušeností všesměr vůbec nedoporučuju a nebo jen na hodně bezvýznamný nebo dočasný bod. Chceš mít dobrý signál - použij kvalitní sektorku s dobrou kabeláží. Stalo se nám několikrát, že všesměrka bez zjevných příčin zdechla, prostě z ní najednou přestal lézt signál. A stalo se to jak u levných číňanů, tak u Pacific Wireless. Tam, kde jsme dali místo všesměru sektorku třeba i s menším ziskem, se zlepšil signál skoro o 100%..
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

kdyz uz jste tu nakousli ty sektory - jake doporucujete? mam zkusenosti s elboxama (velmi dobre), pak prowax 180° mno a pak jeste uplne ty nejlevnejsi z aspy - za snad 800kc a fungujou.... co pouzivate vy?
Naposledy upravil(a) net.work dne 21 Feb 2011 10:47, celkem upraveno 1 x.
0 x
Jan Ptáček

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

prowax končí? jako firma? :lol:

sektory ano, ale ne na vesničky, který pokreju z jednoho místa a potenciál je 20 klientů ze 100 obyvatel, zbytek jsou důchodci, psi, kočky a krávy, jako všesměr se mi osvědčila ta vrtaná alfa, blekojistky nevedu, jako sektory buď 180° prowax nebo ss-60
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

Peyrak píše:prowax končí? jako firma? :lol:

sektory ano, ale ne na vesničky, který pokreju z jednoho místa a potenciál je 20 klientů ze 100 obyvatel, zbytek jsou důchodci, psi, kočky a krávy, jako všesměr se mi osvědčila ta vrtaná alfa, blekojistky nevedu, jako sektory buď 180° prowax nebo ss-60


Mne do alfy klep klep nikdy nezateklo. Ani moc nevim, kudy by mohlo.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

anteny jsou dlouhodone nedostupne.....
Naposledy upravil(a) net.work dne 21 Feb 2011 10:50, celkem upraveno 1 x.
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Jakto? To máš ověřené nebo vycházíš z informace na probox?
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

soooc píše:Mne do alfy klep klep nikdy nezateklo. Ani moc nevim, kudy by mohlo.

ono to do ní nenateče, protože nemá kudy, prostě to v ní zkondenzuje, u dvou už se mi to stalo, z konektoru pak teče jak z dunaje a když vyndáš ten vnitřek, tak je celej orosenej
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

100% overene
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

a důvod?
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

Peyrak píše:
soooc píše:Mne do alfy klep klep nikdy nezateklo. Ani moc nevim, kudy by mohlo.

ono to do ní nenateče, protože nemá kudy, prostě to v ní zkondenzuje, u dvou už se mi to stalo, z konektoru pak teče jak z dunaje a když vyndáš ten vnitřek, tak je celej orosenej



Tomu bych i veril, proverim :) Ale zatim vsechny kusy, co jsou namontovane, tak drzi - i vic jak 2 roky.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

já jich mám taky minimálně 20 a myslím, že se mi to stalo jen se 2, u nových to dělám preventivně a na starý dokud jedou nešahám
0 x