❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Ovislink 5000AP - na 1km super, dal nic...
-
risek
- Příspěvky: 18
- Registrován: 21 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Ovislink 5000AP - na 1km super, dal nic...
mam prosbu, mam dva Ovislinky 5000AP + 19dB anteny plny paraboly. Na kilometr bez problemu, dal nic. Signal chytnu na 75% ale nejsem schopen se pripojit ke vzdalenemu AP. Nemate s tim nekdo zkusenost ???
0 x
-
risek
- Příspěvky: 18
- Registrován: 21 years ago
- Kontaktovat uživatele:
-
jumbocb
- Příspěvky: 81
- Registrován: 21 years ago
Radoko77 píše:risek píše:ACK sem zkoušel nastavit na hodnoty 10, 25(default) a 100 a furt nic
aku presnu vzdialenost potrebujes? udaj to v stovkach metrov
no nevím ale ve WL-5000 je přímo kalkulačka ACK a pokud jsem to testoval tak chodí dobře
0 x
-
Hejtmi
- Příspěvky: 13
- Registrován: 20 years ago
risek píše:mam prosbu, mam dva Ovislinky 5000AP + 19dB anteny plny paraboly. Na kilometr bez problemu, dal nic. Signal chytnu na 75% ale nejsem schopen se pripojit ke vzdalenemu AP. Nemate s tim nekdo zkusenost ???
Téměř jistě ACK, Ovis 5000 je zakuklená AirCA8, koukni do fóra CZfree, tam jsou o tom napsány romány
0 x
- airbilly
- Příspěvky: 201
- Registrován: 20 years ago
- Bydliště: Vráble
- Kontaktovat uživatele:
Hejtmi píše:risek píše:mam prosbu, mam dva Ovislinky 5000AP + 19dB anteny plny paraboly. Na kilometr bez problemu, dal nic. Signal chytnu na 75% ale nejsem schopen se pripojit ke vzdalenemu AP. Nemate s tim nekdo zkusenost ???
Téměř jistě ACK, Ovis 5000 je zakuklená AirCA8, koukni do fóra CZfree, tam jsou o tom napsány romány. Jinak stačí vzít vzdálenost a dopočítat pomocí integrované kalkulačky správné ACK. A pak se modlit
. Kdyžtak prý pomáhá update FW, ale moc tomu nevěřim, mód Master byl, pokud si pamatuju, příšernej
. Pokud máte někdo jinou zkušenost, rád změním názor. Proti MK a RouterOS je ale AirCa8 příšernost
.
Tie Ovisy su nahodu super zariadenia. Mam na tom spravenych viac spojov.
Na 19dB antenach mi to chodi na cca 6 km, 10 mbit HD(viac tam nepotrebjem)
Ale dve zariadenia proti sebe jedine v mode WDS, mod klient-Ap je nepouzitelny, stale mrznu zariadenia.
Ako AP a klient Miktrotik to chodi stabilne, 2200 metrov 19 dB anteny 19 mbit HD.
0 x