Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

napájecí napětí summita

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Rampa Mc Kvak
Příspěvky: 35
Registrován: 16 years ago

napájecí napětí summita

Příspěvekod Rampa Mc Kvak » 14 years ago

Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších kolegů, zdali zvládá Summit, případně Alcoma napájecí napětí 24-27V.
V technických parametrech se doporučuje 48V, ale raději se ptám. Jde mi o to, že mám na stožáru bednu s 230V a v ni AD-155B, kvuli RB433. Planuju 10Ghz spoj a nechci ho dávat do nezálohované zásuvky. Místo pro UPS bohužel nemám.

Díky
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 14 years ago

AirOne je přesně pro tohle napájení jako dělaný
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

to si mu moc neodpověděl. Napiš výrobci nebo prodejci. Třeba orcave 1S10 jede na 36-56V. Což je trochu blbý ale co. V opačny případě je AirOne blbý v tom, že nejede na 48V jako že 48V zálohy jsou běžnější do 1U racků.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Chimiak
Příspěvky: 68
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chimiak » 14 years ago

Ahoj,
co se tyce summitu nevim presne rozmezi napajeni, ale tam kde je mam a mam tam jen AD155 A/B tak pouzivam dc-dc kovertor konkretne toto: http://www.bke.cz/cs/produkty/menic-dc- ... 0-xxx-din/ - da se s nima domluvit vstupni i vystupni napeti jake potrebujes, takze vstup 10-15V nebo 20-32V a vystup 48V, to same maji i v 75W verzi, pro vic. pojitek.

V.
0 x

mvh
Příspěvky: 79
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mvh » 14 years ago

Nebo si porid AD155C coz je verze 48V a s Alcomou funguje paradne. K dostani napr. primo u Alcomy. Na jednom bode nesla elektrika 8,5 hodiny a AD155C na 48V se 4x12V baterkou 7AH celou tu dobu podrzel dve alcomy MP90 :) To je slusny, ne?
0 x

Rampa Mc Kvak
Příspěvky: 35
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Rampa Mc Kvak » 14 years ago

Chimiak píše:Ahoj,
co se tyce summitu nevim presne rozmezi napajeni, ale tam kde je mam a mam tam jen AD155 A/B tak pouzivam dc-dc kovertor konkretne toto: http://www.bke.cz/cs/produkty/menic-dc- ... 0-xxx-din/ - da se s nima domluvit vstupni i vystupni napeti jake potrebujes, takze vstup 10-15V nebo 20-32V a vystup 48V, to same maji i v 75W verzi, pro vic. pojitek.

V.

Díky, to je rozumné řešení. Mám to v Sarel bedně, kde mám DIN lištu, takže bych to tam lehce přidal a výstup vyvedl do nějakého pasivního POE. AD-155C tam dávat nechci, protože bych ten samý problém řešil pro RBčka řady 4xx, které mají max. 28V.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

to Rampa Mc Kvak - konverze smerem dolu je vzdy lepsi nez konverze nahoru, minimalne ucinost je lepsi. Proto se vsude zalohuje 48 a pak se z toho resi vse 5 - 48 voltu :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

to je pravda, ovšem zapomíná se na jednu věc, a to že při zapnutí 48V zdroje, tam je 56V a na to moc měničů dělaných neni a většina měničů ani tak vysoký napětí nesnese.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mvh
Příspěvky: 79
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mvh » 14 years ago

No ja jsem taky nejdriv vymejslel blbosti s menicema, ale pak mi doslo, ze nejlepsi je mit dve ADecka. Nedochazi k zadnym dalsim prevodum napeti = zadne zbytecne ztraty. Muzu pouzit klasicke baterky 7AH (vyhodna cena, snadny servis). Prodlouzim si vydrz cele zalohy. Pokud odejde nektery zdroj nebo baterka, porad mi tam neco pojede (tam kde je Alcoma, je i stara 5G zaloha). No a mista to zas tak nezabira, kdyz se nevejdu do bedny, dam vetsi nebo druhou, stejne porad casem roste pocet zarizeni.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 14 years ago

taky se kloním k použití AD155A + konvertor BKE. BKE nabízí širokou paletu konvertorů, dle výkonu a nebo vstupního napětí. Aktuálně mám na jednom místě 75W verzi se vstupním napětím 10-15V a výstupním 48V. Dva Summity a jeden crusader k tomu, jedou bez problémů. Kombinace se 100AH akumulátorem je "nevyčerpatelná". Na bodě si vždy zapojím tohle http://ipmedia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1252 a dle potřeby zvolím patřičný počet 12 a 48V portů, pak jen připojuju co je potřeba.
0 x