Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom Ray 1

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Racom Ray 1

Příspěvekod Matess » 5 years ago

Zdravim, je mozne napajet racom ray 1 pres pasivni PoE kdyz dodrzim 48V?
0 x

nettle.
Příspěvky: 20
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod nettle. » 5 years ago

ano
1 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 5 years ago

Nevíte jak je to s polaritou? U Summit jednotek vím že jim nevadí opačná polarita, ale jak je to u RAy 1?
Nechci to testovat na funkčním kuse. Mám problém na jednom situ, kde mám velká zdroj 48V, ale jedna jednotka má ukostřené +. Mám tam i RAy přes PoE Eliatel. Problém je že přes jednu jednotku mám ukostřené +. Ostatní jednotky jsou izolované. Ale když chci teď přes jack připojit RAye, tak mi to o hranu pouzdra PoE jiskří. Řešením je uzemnit + pól, ale pak na jacku pro PoE pro RAy budu mít na venkovním plášti +, a na vnitřním kontaktu -. Tím pádem posílám PoEčkem naopak polarizaci.

Děkuji za informaci.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

ef píše:Nevíte jak je to s polaritou? U Summit jednotek vím že jim nevadí opačná polarita, ale jak je to u RAy 1?
Nechci to testovat na funkčním kuse. Mám problém na jednom situ, kde mám velká zdroj 48V, ale jedna jednotka má ukostřené +. Mám tam i RAy přes PoE Eliatel. Problém je že přes jednu jednotku mám ukostřené +. Ostatní jednotky jsou izolované. Ale když chci teď přes jack připojit RAye, tak mi to o hranu pouzdra PoE jiskří. Řešením je uzemnit + pól, ale pak na jacku pro PoE pro RAy budu mít na venkovním plášti +, a na vnitřním kontaktu -. Tím pádem posílám PoEčkem naopak polarizaci.

Děkuji za informaci.




Racomu by to nemělo vůbec vadit. Nekostrit nic. Provozuji na sajtexh s +48 i -48 a no problemo.
I na kombinovaných s oddělovacím transformátory není problém.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 5 years ago

Jenže já potřebuji ukostřít +, a tím pádem bych musel poslat opačnou polarizaci po PoE. Co by stím RAy udělal?
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 5 years ago

Určitě bych nepřepólovával standardizované PoE. Nejde spíš o to, abys stíněním datového kabalu nepropagoval - na tělo jednotky a tedy stožár?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Pokud jde o polaritu POE, tak je to fuk. Ptal jsem se jich na to.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Vzdit píšu že rayi je to jedno.
Napajime je +48 i -48
Vnitřní elektronika je izolovaná vůči plášti jednotky.
Není to ubnt. Ti mají vnitřní kostru spojenou s kostrou jednotky takže dochází ke zkratu.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 5 years ago

cerva píše:Určitě bych nepřepólovával standardizované PoE. Nejde spíš o to, abys stíněním datového kabalu nepropagoval - na tělo jednotky a tedy stožár?

Poe jako takové je odstíněné. Ale ten jack (když máš na kostře + na jacku vnější kontakt -) jiskří při vkládání do konektoru o plášť PoE. A spálí to pojistky do jednotky, která má + na kostře :(.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 5 years ago

Cheprer píše:Vzdit píšu že rayi je to jedno.
Napajime je +48 i -48
Vnitřní elektronika je izolovaná vůči plášti jednotky.
Není to ubnt. Ti mají vnitřní kostru spojenou s kostrou jednotky takže dochází ke zkratu.


Za mě to je rozdíl.
-48 je že na svorce + je 0V a na svorce - je -48V
+48 je že na svorce + je +48V a na svorce - je 0V
Ale já chci na svorce + mít -48V a na svorce - 0V - čili opačnou polarizaci.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 5 years ago

ludvik píše:Pokud jde o polaritu POE, tak je to fuk. Ptal jsem se jich na to.


Díky moc za info.
0 x