Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Siklu EH-5500

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Siklu EH-5500

Příspěvekod neverhappy » 5 years ago

Zdravim.
Potrebuji poradit. Koupil jsem tento spoj a ma DC napajeni , 1Gb ethernet management, a SFP+.
Zjistil jsem ze ehernet je pouze na management. Data tecou pres SFP+.
Pokud jednotku napajim pres DC a mam zapojen pouze SFP+, tak se na jednotku nedostanu pres WEB . Je to tak, nebo delam neco spatne.
Musim k jednotce natahnout jeste UTP kuli managementu?
Nyni mam spoj na stole. Napajim pres POE
Dekuji za nakopnuti.
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 5 years ago

No, první stránka skrze google a je to tam psáno jasně:
"Jednotka má 10GE SFP+ port pro data a metalický 1 Gbps LAN port pro management ......."
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 5 years ago

Zdravim
Prosim o radu nekoho, kdo v tom ma jasno. Je to muj prvni spoj v 70/80GHz. Spoj jsem nainstaloval na 660m . Signal podle kalkulacku nesedi o 3dB (lip se to nepodarilo).
Pouzite anteny jsou 65cm (50dB). Vykon na 0dB. RSSI:-31dB. viz obrazek
Dotaz 1: Jaky je max eirp pro tohle pasmo. Nasel jsem podle VO-R/23/08.2017-6 2) e.i.r.p. ≤ +85 – (55 – Gi) [dBm] pro 55 dBi > Gi ≥ 45 dBi.. Takze v mem pripade 80dB? Neni to nejak moc?
Nemam potrebu to smazit na max, a kdyz pri bource si to podradi, tak to nevadi. Ve spickach tam ted tece 400Mb.
Zkousel jsem snizovat vykon a do -6dB se meni RSSI na 37-40dB . Pri nizsim vykonu nez -6dB az -35dB se uz nic nedeje a vse zaustava jak pri -6dB . ATPC na pridani vykonu to asi nema. Zkousel jsem i snizit modulaci. Funguje to vubec?
Podle kalkulacky na 650m by to nemelo spadnout ani za velkeho deste.
Mam to vubec resit?
Dekuji za pripadnou odpoved
siklu.PNG
siklu.PNG (50.01 KiB) Zobrazeno 2483 x
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

neverhappy píše:Zdravim
Prosim o radu nekoho, kdo v tom ma jasno. Je to muj prvni spoj v 70/80GHz. Spoj jsem nainstaloval na 660m . Signal podle kalkulacku nesedi o 3dB (lip se to nepodarilo).
Pouzite anteny jsou 65cm (50dB). Vykon na 0dB. RSSI:-31dB. viz obrazek
Dotaz 1: Jaky je max eirp pro tohle pasmo. Nasel jsem podle VO-R/23/08.2017-6 2) e.i.r.p. ≤ +85 – (55 – Gi) [dBm] pro 55 dBi > Gi ≥ 45 dBi.. Takze v mem pripade 80dB? Neni to nejak moc?
Nemam potrebu to smazit na max, a kdyz pri bource si to podradi, tak to nevadi. Ve spickach tam ted tece 400Mb.
Zkousel jsem snizovat vykon a do -6dB se meni RSSI na 37-40dB . Pri nizsim vykonu nez -6dB az -35dB se uz nic nedeje a vse zaustava jak pri -6dB . ATPC na pridani vykonu to asi nema. Zkousel jsem i snizit modulaci. Funguje to vubec?
Podle kalkulacky na 650m by to nemelo spadnout ani za velkeho deste.
Mam to vubec resit?
Dekuji za pripadnou odpoved
siklu.PNG

EIRP v 80ce neres.Zadnym dostupnym spojem v dnesni dobe EIRP neprekrocis.Do 1km se 60kama ti spoj nikdy nespadne.
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 5 years ago

No když to čtu opravdu 60 cm na 1 km je fakt velká rezerva, mame to na 1,9 Km a nespadlo to zatim pár let .Pravda u nás je víc sucha a méně sněhu než okolo .

Dříve nám stačilo i 30 / 30 cm anteny , dnes uz potřebujeme na 1 Km raději 60 + 30 cm anténu se siklu- jinak se to občas rozpojilo.
Siklu umí max 5 dB, Erikové mají pry až 17 dB a ty první měli i 20 dB .To už pak může dělat divy .
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

lyra píše:No když to čtu opravdu 60 cm na 1 km je fakt velká rezerva, mame to na 1,9 Km a nespadlo to zatim pár let .Pravda u nás je víc sucha a méně sněhu než okolo .

Dříve nám stačilo i 30 / 30 cm anteny , dnes uz potřebujeme na 1 Km raději 60 + 30 cm anténu se siklu- jinak se to občas rozpojilo.
Siklu umí max 5 dB, Erikové mají pry až 17 dB a ty první měli i 20 dB .To už pak může dělat divy .

napr. erik na 2 km s 60+30 a nikdy nespadl max. si pritopil.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 5 years ago

Dekuji za odpovedi.
To Lyra: Tenhle siklu umi 16dB
0 x