Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

80Ghz na 4km

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: 80Ghz na 4km

Příspěvekod honzam » 6 years ago

MilanT píše:4,85km ale jako sám bych to víc jak na 3km nedával

Pěkný :) Koukal jsem že Siklu už umí taky 10Gbit
https://www.siklu.com/siklu-announces-n ... e=facebook
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

vetsinu roku bude asi klid, ale jak echt zachcije a ze muze chcat i desitky minut jak urvany, pak bude dotycny plakat ze je to skoplý a nejede to. TM v praze to pojitko dal spis symbolicky, tam je vsecko zalohovane jinymi cestami.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

jirka123
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jirka123 » 6 years ago

Kolegové mají Al80GE na 3,5km na alkomich prototypech 90cm paraboly.a je to prý peklo to naladit.pul otočky závitu v nasměrování je strašně moc.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

hapi píše:hezký, a víš o tom že neni dovoleno si připojovat v 80GHz libovolný antény ale pouze antény uvedené výrobcem? a to už vůbec nemluvim o tom jak to třeba na AL80 připojíš.

Já se spíš divim že dotyčný chce na 4Km 80GHz když třeba ve 24GHz to dá levou zadní obzvlášť když chce jenom 500Mbit a alča dá 1000MBit.


Však já reagoval na to, že nikdo nevyrábí. Druhá věc je, že neřekl jakou 80tku chce provozovat, jen konstatoval, že pokukuje po SIAE. Další věcí je, že 24kou na 4Km 500Mbit ani s 112MHz kanálem a nejnižší modulací neskočí. Pokud tedy nejede mimo normu že. To je jako rada, že nejde jet po dálnici 300kh/h, ale když si koupíš tohle tak to jde že? Myslel jsem si, že na foru by se to mělo radit košer, ne pras to jak chceš, jen nebuď blízko nás. Do bodoucna je stejně nelepší jít do 18GHz a licence, pak už jde oto jestli je vidina gigo dostačující, nebo jít do siae 2Gbit.
0 x

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 6 years ago

gomis píše:​aoi
Zkoušel jsem SIAE ALFOplus80HD (64QAM-2Gbps) a ALFOplus80HDX (256QAM-10Gbps) a v Německu pracují dokonale na 5,2 km 0.6-0.3m. Mají dobrý ACM a dobrý zisk systému vs ERICSSON (ALCOMA je mladý produkt)


Nemáš k tomu HDX datasheet? Nebo aspoň porovnání rychlostí, citlivosti a výkonu mezi těma dvěma spoji?
0 x

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 6 years ago

Neměl bys tam i tabulku citlivostí?
Díky
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

dagus píše:
hapi píše:hezký, a víš o tom že neni dovoleno si připojovat v 80GHz libovolný antény ale pouze antény uvedené výrobcem? a to už vůbec nemluvim o tom jak to třeba na AL80 připojíš.

Já se spíš divim že dotyčný chce na 4Km 80GHz když třeba ve 24GHz to dá levou zadní obzvlášť když chce jenom 500Mbit a alča dá 1000MBit.


Však já reagoval na to, že nikdo nevyrábí. Druhá věc je, že neřekl jakou 80tku chce provozovat, jen konstatoval, že pokukuje po SIAE. Další věcí je, že 24kou na 4Km 500Mbit ani s 112MHz kanálem a nejnižší modulací neskočí. Pokud tedy nejede mimo normu že. To je jako rada, že nejde jet po dálnici 300kh/h, ale když si koupíš tohle tak to jde že? Myslel jsem si, že na foru by se to mělo radit košer, ne pras to jak chceš, jen nebuď blízko nás. Do bodoucna je stejně nelepší jít do 18GHz a licence, pak už jde oto jestli je vidina gigo dostačující, nebo jít do siae 2Gbit.


a koho zajímá ten výkon? nikoho. Na tu vzdálenost rozhodně stabilnější než 80GHz.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

Tar píše:
gomis píše:​aoi
Zkoušel jsem SIAE ALFOplus80HD (64QAM-2Gbps) a ALFOplus80HDX (256QAM-10Gbps) a v Německu pracují dokonale na 5,2 km 0.6-0.3m. Mají dobrý ACM a dobrý zisk systému vs ERICSSON (ALCOMA je mladý produkt)


Nemáš k tomu HDX datasheet? Nebo aspoň porovnání rychlostí, citlivosti a výkonu mezi těma dvěma spoji?


neni náhodou HDX o docela dost dražší než erik? ve stejný rychlosti. Jako furt se rozhoduju jestli siae nebo erika.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 6 years ago

hapi píše:
Tar píše:
gomis píše:​aoi
Zkoušel jsem SIAE ALFOplus80HD (64QAM-2Gbps) a ALFOplus80HDX (256QAM-10Gbps) a v Německu pracují dokonale na 5,2 km 0.6-0.3m. Mají dobrý ACM a dobrý zisk systému vs ERICSSON (ALCOMA je mladý produkt)


Nemáš k tomu HDX datasheet? Nebo aspoň porovnání rychlostí, citlivosti a výkonu mezi těma dvěma spoji?


neni náhodou HDX o docela dost dražší než erik? ve stejný rychlosti. Jako furt se rozhoduju jestli siae nebo erika.


Kde ti to SIAE prosím nabídli? Co jsem se ptal tak zatím všude mají jen tu dvougigovou verzi.
0 x

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 6 years ago

gomis píše:
Tar píše:Neměl bys tam i tabulku citlivostí?
Díky

​pokud mi řeknete, jakou šířku pásma chcete použít, i poslat všechny hodnoty pro tuto šířku pásma (co je to erika?)


Nejlíp všechny. Dík :)
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

hapi píše:
dagus píše:
hapi píše:hezký, a víš o tom že neni dovoleno si připojovat v 80GHz libovolný antény ale pouze antény uvedené výrobcem? a to už vůbec nemluvim o tom jak to třeba na AL80 připojíš.

Já se spíš divim že dotyčný chce na 4Km 80GHz když třeba ve 24GHz to dá levou zadní obzvlášť když chce jenom 500Mbit a alča dá 1000MBit.


Však já reagoval na to, že nikdo nevyrábí. Druhá věc je, že neřekl jakou 80tku chce provozovat, jen konstatoval, že pokukuje po SIAE. Další věcí je, že 24kou na 4Km 500Mbit ani s 112MHz kanálem a nejnižší modulací neskočí. Pokud tedy nejede mimo normu že. To je jako rada, že nejde jet po dálnici 300kh/h, ale když si koupíš tohle tak to jde že? Myslel jsem si, že na foru by se to mělo radit košer, ne pras to jak chceš, jen nebuď blízko nás. Do bodoucna je stejně nelepší jít do 18GHz a licence, pak už jde oto jestli je vidina gigo dostačující, nebo jít do siae 2Gbit.


a koho zajímá ten výkon? nikoho. Na tu vzdálenost rozhodně stabilnější než 80GHz.

Jojo a takhke to začíná, pak se nemá 17tka používat na stejné vzdálenosti jako 18tka... Pak by jste chtěli od ČTÚ, aby vám šli na ruku... Se ani nedivím, že na všechny isp tak ser...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

nedělej ze sebe něco extra
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

Dodrzovat zakon je neco extra?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

V tomhle teda extra jsem.
0 x

LadaP
Příspěvky: 113
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod LadaP » 6 years ago

když se kouknu na Ceragon IP20E R2, tak podle kalkulačky ISPa dá bez problémů 700MB na tazatelovu vzdálenost s 99.98% dostupností. Co jsem přehlédl, že tu není vůbec tento spoj uveden/uvažován?

L
0 x