Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rusicka pro pasmo 71-76GHz / 81-86GHz se blizi

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.

Uživatelský avatar
ok1vaw
Příspěvky: 89
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ok1vaw » 9 years ago

Aby nedošlo k mýlce - Martine oprav ten kmitočet v titulce, nejde o 72GHz, tedy pásmo E-bandových spojů, ale o pásmo mezi subbandy 71-76GHz /81-86GHz, kde se nachází kromě amatérského pásma i pásmo pro antikolizní radary atd...
Tohle pásmo je přiděleno (mimo jiné) pro radiolokační věci už dlouho, jinou otázkou je, že chtějí sežrat i tu amatérskou část.
Taková zpráva se hodí někam na radioamatérská fóra, třeba do OK2KKW, ale takhle formulováno to zbytečně děsí ISPky.

Koho to zajímá, viz kmitočtová tabulka čr, nebo fcc...
Zdar,
Vojta, OK1VAW.
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 9 years ago

Taky bych řekl, že je zbytečné tady děsit. I vzhledem k vlastnostem e-bandu, může na jednom místě koexistovat tolik zařízení vedle sebe, jako v žádném jiném pásmu pro nás vhodném.
0 x

Uživatelský avatar
-=RYS=-
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod -=RYS=- » 9 years ago

Jo, ten kmitocet jsem prehledl.
Ale na druhou stranu, kdo vi jak kvalitne to ten Cinan bude vyrabet. Kdyz ISP vysila venku i v indoor kmitoctech, tak Cinanovi bude jedno jak kvalitni ci rozladene bude dane zarizeni.
Jak to zacne sekat seriove na lince, tak to uz nikdo nezastavi.

PS:
Kdysi jsem si vyrobil vf generator bileho sumu.
http://www.ok1mjo.com/all/wifi/vf_generator/
Ma to na 2.4GHz az 5W PA. Pismenko H znamena hoping.
Uz me nektera ISP kontaktovala, jestli jim to vyrobim pro 17/24GHz s 100mW PA.
Rekl jsem cenu, ktera je zatim odradila.

Radku (Ulehla), jestli mas zajem, muzu to prinest do kanclu na ukazku.
Kdyz jsem to testoval na antena pro dwlink satelitu, tak to udajne odstrelilo IBU v pulce mesta. A to jsem testoval jen ČSV anten.
0 x