Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MIKROTIK • mANT30 • 5GHz dvoupolarizační parabolická anténa

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

MIKROTIK • mANT30 • 5GHz dvoupolarizační parabolická anténa

Příspěvekod BIGG_CZ » 9 years ago

Tak už je mám od včerejška na stole...

První dojmy pro začátek:
- moc pěkné mechanické provedení
- dokonce součástí dodávky jsou i nerezové šrouby na montáž a seřízení elevace
- lak nebude asi komaxit..... pravděpodobně nějaká PPG barva, struktura laku (lehký čeřínek) na zářiči a vlnovodu je shodná, lakováno tedy při jednom.
tělo je hliník a redukce na parabol-ku nebo hyperbolu v zářiči je plastová, zkusím to opatrně rozebrat a zjistit co tam vlastně je.
- zabalení je výborné

Ale co je špatně, jedna polarizace je zešikma vůči druhé a foto jsem přiložil na FTP. Rozebral jsem prozatím jen jednu sadu, později mrknu i na druhou a doufám, že ta už bude OK.

Poskládám to a hurá na testovaní.
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 22 Jul 2014 09:48, celkem upraveno 1 x.
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 9 years ago

BIGG_CZ píše:Tak už je mám od včerejška na stole...

První dojmy pro začátek:
- moc pěkné mechanické provedení
- dokonce součástí dodávky jsou i nerezové šrouby na montáž a seřízení elevace
- lak nebude asi komaxit..... pravděpodobně nějaká PPG barva, struktura laku (lehký čeřínek) na zářiči a vlnovodu je shodná, lakováno tedy při jednom.
tělo je hliník a redukce na parabol-ku nebo hyperbolu v zářiči je plastová, zkusím to opatrně rozebrat a zjisti co tam vlastně.
- zabalení je výborné

Ale co je špatně, jedna polarizace je zešikma vůči druhé a foto jsem přiložil na FTP. Rozebral jsem prozatím jen jednu sadu, později mrknu i na druhou a doufám, že ta už bude OK.

Poskládám to a hurá na testovaní.


Jen chybí odkaz na to ftp :)
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

da sa to uz niekde objednat? Je k tomu radom?
0 x

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 9 years ago

Ano, koupil jsem ji v ČR a radom bych chtěl vyrábět, nenašel jsem jej nikde.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

BIGG_CZ píše:Ano, koupil jsem ji v ČR a radom bych chtěl vyrábět, nenašel jsem jej nikde.

a byl by odkaz na to FTP?
0 x

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 9 years ago

honzam píše:
BIGG_CZ píše:Ano, koupil jsem ji v ČR a radom bych chtěl vyrábět, nenašel jsem jej nikde.

a byl by odkaz na to FTP?

ftp://93.185.8.8 demo/demo
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

BIGG_CZ píše:
honzam píše:
BIGG_CZ píše:Ano, koupil jsem ji v ČR a radom bych chtěl vyrábět, nenašel jsem jej nikde.

a byl by odkaz na to FTP?

ftp://93.185.8.8 demo/demo jedna polarizace je zešikma vůči druhé


Asi jsem slepej ale z těch fotek to nevidím. Zdá se mi to kolmo na sebe. Na které fotce to je vidět že to je zešikma?
0 x

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 9 years ago

Na fotografii P1140170 je to nějak vidět a označil jsem to. Ve skutečnosti je to pouhým okem více viditelné, zkusím to lépe vyfotit.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

No ak niekto najdete radom na to :) sup sem s nim.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

já bych spíš chtěl límec jako se dělá k nanopokličkám
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 9 years ago

Chystám se ten radom vyrábět, už jsem to tady psal....
V mezi chvílích si kreslím 3D plány tuto parabolu pro technický výkres.
Bude z laminátu a bude opatřen na bocích hliníkem proti postrannímu rušení, barva bude asi bílá jako zbytek, ale to je v podstatě jedno.

S výrobou počítám někdy začátkem září, čeká mě dovolená.Není to nic složitého, forma je za cca 2-3 dny hotová ale jen mi nezůstává čas na víc.

Předběžně přijímám nezávazné objednávky.


Ale v každém případě tyto paraboly řádně nejprve otestuji a pak se teprve rozhodnu.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

takže to bude podobný radom jako má alcoma? což je plast a ze strany je alobal
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 9 years ago

okoun píše:takže to bude podobný radom jako má alcoma? což je plast a ze strany je alobal

Zdravím,
používám tento límec, je to univerzální a výroba je jednoduchá a rychlá. Pasuje to téměř na cokoliv. Čím větší, tím lepší to vypadá. Montáž i demontáž za pár vteřin. Chňapky i stahovací šrouby dělám z nerezu. Funguje to určitě lépe, než ty pružiny. Přední kryt není obecně problém, jen v tomto případě ( mANT30 ) je průměr okolo 70cm, takže forma a lisovací rám už není tak jednoduchá. Muselo by to stát za to, o čemž trošičku pochybuji, když srovnám cenu PBM10 a této soupravy. No uvidíme.
Obrázek
Má někdo v praxi dlouhodobě osvědčený materiál na UV odolný kryt, který vydrží slunko a mrazy dlouhodobě? V datasheetech sice píší o výborné odolnosti, ale není nad praktické zkušenosti.
mpcz, 03.08.2014
Přílohy
limec.jpg
limec.jpg (17.08 KiB) Zobrazeno 3794 x
0 x

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 9 years ago

Vypadá moc dobře.... na kolik si ceníš ten límec? Klidně PM.

Kryt jedině laminát s venkovním GELCOATEM, jiné kryty (ABS, polystyren, PPH) nic moc nevydrží.... taky už něco pamatuji, vše se časem rozpadne díky uv. záření.
Z laminátu je to pracnější a zdlouhavější ale má to životnost min 10 let.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

mpcz píše:
okoun píše:takže to bude podobný radom jako má alcoma? což je plast a ze strany je alobal

Zdravím,
používám tento límec, je to univerzální a výroba je jednoduchá a rychlá. Pasuje to téměř na cokoliv. Čím větší, tím lepší to vypadá. Montáž i demontáž za pár vteřin. Chňapky i stahovací šrouby dělám z nerezu. Funguje to určitě lépe, než ty pružiny. Přední kryt není obecně problém, jen v tomto případě ( mANT30 ) je průměr okolo 70cm, takže forma a lisovací rám už není tak jednoduchá. Muselo by to stát za to, o čemž trošičku pochybuji, když srovnám cenu PBM10 a této soupravy. No uvidíme.
Obrázek
Má někdo v praxi dlouhodobě osvědčený materiál na UV odolný kryt, který vydrží slunko a mrazy dlouhodobě? V datasheetech sice píší o výborné odolnosti, ale není nad praktické zkušenosti.
mpcz, 03.08.2014


kde se to prodává? potřebuji ale ještě přední kryt protože takto je to velká zátěž ve větru
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...