Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti 24 GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Re: Ubiquiti 24 GHz

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Pintero píše:Leeonku on to ma v m/s - koukni do grafu poradne vpravo dole 14,8 m/s max.
To by odpovidalo narazu vetru 53 km/hod.


Nevšilm jsem si jednotek, anemometr ukazuje standartně km/h, tak 53km nárazy jsou už slušné, to je fakt :)

Hatatitla píše:Citujem z cenovej ponuky na SAF freemile 17 GHz

Dosah takehoto spoja s 2x 60cm antenami je priblizne 6~8(hranicne) km a s pouzitim 2x 99cm anten je dosah priblizne 12~14(hranicne) km


Na 7km se dostaneš s -5db a 60cm anténama na -64 se signálem. Bez zálohy bych na něj přes léto spoléhat nechtěl, přes léto je při každé větší bouřce dole ;)

Ono kdyby se u AF24 nedalo spolehnout na to, že je možno to pořádně okotlit, byl by uplně stejně nepoužitelný na daelší spoje jako každá jiná 24ka.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Takze hura at zije vyzarenej vykon :|
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Zdravím
Zajímalo by mě, jestli někdo na spoji používá iptv multicast.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

ppp76 píše:JAP diky za odpoved a jakej byl srazkovej uhrn? byly kroupy nebo vas jen liznul normalni destik?


Šlo to uplně mimo, lizlo to spis stred mesta a vychod Prahy. Lehla nám během toho 17km trasa na 10GHz, napřed na 56 vteřin a za 2 minuty na 66vteřin. Západ políbila taková přeháňka. Na trase s AF bylo cca 12mm za hodinu, takze spis nic
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ta konzole je těžší než pojítko :-D

Už brzo dejve, už brzo.

Obrázek
Obrázek
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 11 years ago

doktor píše:Zdravím
Zajímalo by mě, jestli někdo na spoji používá iptv multicast.

10Mbit max. Pak uz jde snehulak ke dnu.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

Petr K. dne 18.12.: Tak po dnešním ranním testu mohu konstatovat, že AirFiber funguje i pro IPTV.
Libor V. dne 10.1.: S aktuálním FW v 1.1 jede multicast naprosto skvěle.
Petr T. dne 28.3.: Spoj jsem zakoupil v lednu a od té doby o něm nevím, mohu doporučit.


Zdroj:I4wifi

Nemáme multicast ale těch 10mbit bude zase syntetickej tok z meraku kterej to položí.
0 x
Daniel Tasáry

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 11 years ago

GRFS píše:
doktor píše:Zdravím
Zajímalo by mě, jestli někdo na spoji používá iptv multicast.

10Mbit max. Pak uz jde snehulak ke dnu.


mohl by mi nekdo vysvetlit proc pro radio, ktere je vlastne dvouportovy switch, ma multicast provoz predstavovat nejaky problem? Vzdyt mu po ethernetu prijde packet, tak hojen hodi na radiovy interface a druha strana ho z radioveho prehodi na ethernet a vyrizeno. V pripade viceportovych switchu vyznamna rezie vznika tim, ze se musi packet rozposlat na vice interfacu (plus pripadna rezie na IGMP snooping apod) ale u tohohle (mozna zjednoduseneho) pripadu by to melo byt za stejnou praci jako dorucit unicast ci broadcast.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

Ja tedy nezkousel zdali tecou data tim mng portem, ale jinak je lepsi snim nepocitat.
Hlavni tok ma jit tim gbit portem - data.

Ale udaje od GRFS je nutne brat s velkou rezervou, jelikož pouziva merak kterej toho nageneruje nejspis opravdu dost a zabije to cokoliv co není uplne nadimenzovane.
A synteticke a realne data jsou trochu rozdil, sice to netece tak rychle jak udavaji papirove hodnoty ale pravda je nekde uprostřed.
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

je vzdy otazka co kdo chce, pokud stabilni profi pojitko, tak mereni merakem k tomu patri ... pokud staci ze to "nejak jede" tak pak staci asi i mereni pingem no :D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

Jako ze bych to saturoval merakem a hledal chyby?
Mam to namontovane jako spoj domu, protože jsem sam tomu neveril. A za ten pulrok co tu mam, sem poukazal na nejaky chyby, obyc merenim (iperf,bw test mk)jsem chyby neschledal. Další důkazy tu dal ještě hapi, stim ze az to nasadíme na spoj kde nam stiha akorát 1S10 tak dodam další info.
Je to stejny, jako když bys vzal cestu dacii logan po D1 nebo mercedesem S a prevazel bys "papiry" nebo nevim co. Oboji tam dojede jen když do dacky nalozis moc vahy tak jede pomalu nebo se rozpadne, s klasa to vydrzi. když ji "neprelozis" neprelozis(merakem)tak funguje s delší odezvou (nevim kolik se tu ukazalo ze je vic) ale chodi to taky.
Proste ja osobne sem na tom neschledal nic spatnyho za ten pulrok ba naopak bych řekl ze ten fw to strka zas o kousek dal a ze to není dead je videt ze se snazi.
0 x
Daniel Tasáry

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Nevím proč se snažíš mu něco vysvětlovat, už jsem to dávno vzdal a jen z toho mám prču :D .
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

vsak mej :) ja ji mam zase z tebe ... proc vsichni profi operatori rikaji to co ja ? a bezni isp bez hlubsich znalosti rikaji jak je to super a dobre ? ... protoze je to proste "pouzitelne" do jiste miry ... a tu si kazdy musi zvazit sam .. ja nikde nerekl, ze to je totalne na nic, ale rekl jsem ze problemy co zminuje treba kolega z cra jsem odmeril take ... a treba pro mne je to prave duvod, ze toto zarizeni zatim vynecham
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

Je to kazdyho věc, nicmene si myslim ze AF24 sice není top-profi pojítko. ALE je to rekneme dobry mezi-skok nez preskoci clovek ze sranda pojitka typu mk 5G 2x2 nebo nanobridge, nstreme dual a pod. A zdali u toho zustane nebo je to je pak na kazdym... Dovedu si to představit jako další pojítko místo airbq9 az nam prestanou stacit.
0 x
Daniel Tasáry

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Tak ho vynechej, jen tu pak o tom nemusíš točit ne 100x, ale 1000x dokola :lol: . Víme že jiné Tebou podporované značky jsou the best :mrgreen: .
0 x