Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Hledame technika - vymena 6spoju 10GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Hledame technika - vymena 6spoju 10GHz

Příspěvekod zubodravec » 11 years ago

V dohledne dobe potrebujem vymenit asi 6 spoju 10GHz za jine spoje v pasmu 10GHz. Hledame schopneho technika, ktery by se zakazky ujal.
Misto Praha.
Sundavame Summit a ALC, budeme menit za Miracle.
Nabidky prosim do PM.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

o co se konkretne jedna ?
dostupnost = komin , bytovky , atd atd
predpokladana cena ?
mozna bych o jednom vedel
jedna se jen o to nekam vylezt a vymenit, nebo je v tom jeste neco dalsiho ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 11 years ago

Vylezt, vymenit, frekvence uz jsou predem dane, opisou se ze soucasnych spoju.
Vsechny spoje jsou na plochych strechach panelaku na sidlistich v Praze.
Staci jeden zivnostnik k ruce poskytnu sve techniky. Takze vlastne hledam odborny dohled a nekoho kdo finalne doladi nove spoje.

reset píše:o co se konkretne jedna ?
dostupnost = komin , bytovky , atd atd
predpokladana cena ?
mozna bych o jednom vedel
jedna se jen o to nekam vylezt a vymenit, nebo je v tom jeste neco dalsiho ?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

proč se pro pána zbavujete Summitů? Je to zdůvodu kapacitních, či máte jiné problémy?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

me zase zarazi docela zasadni vec, proc to tam nemotuje ten co tam namontoval ty soucasne masiny , resp. kdyz mamte tolik techniku, proc to tam nenamontuji oni ? Nebo chcete nejakou garanci kvality montaze?
nebo chcete usetrit ? netusim ale kde, kdyz chcete externistu

jen tak do placu, kolik si predstavujete , ze za to zaplatite ? v radu tisicu, deseti tisicu , nebo stovek tisicu ?

btw: jelikoz uz neexistuji free site a sousedska vypomoc, protoze business , namisto dekuji , funguji uz jenom penize
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 11 years ago

Ja to trochu chápu...
prostě techniky sice má, ale není technik jako technik... -
takhle jsme to měli třeba i u nás, kdybych poslal kolegy namontovat jakejkoli 10Ghz spoj, tak to sice namontují, ale nedají to prostě "nějak elegantně dokupy"..
Ale když přišlo na věc, a šli jsme na montáž našeho prvního 10Ghz spoje, tak jsem byl na to já a kolega, vzali jsme to namontovali já to nastavil a bylo to od té doby to jede a nevíme o tom.. - luxus :-)
Kdo se bojí nesmí do lesa na druhou stranu je prostě technik, který udělá skvěle klientskou instalaci, vyníkající jakoukoli práci při výstavbě vysílače, ale na ladění 10Ghz si ho prostě pustit netroufnete, nebo nemůžete.. :-)

PS: Předpokládam, že se bude jednat o 1s10 - jakou máte předpokládanou dobu než se to udělá ? cca 2 dny ? nebo myslíš, že by se vše zmáklo za den ? sice to mám do prahy 100Km, ale nabízím se za 500Kč /hodinu, minimálně však 5000Kč jsem schopen mít pracovní nasazení i 16-18h v kuse.(s krátkou pauzou na to něco zobnout
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 11 years ago

Mame prevazne optiku, 10Ghz neresim , nemontujeme. Radeji jednou za rok koupim nekoho na smontovani, od nekoho kdo tomu rozumi.

reset píše:me zase zarazi docela zasadni vec, proc to tam nemotuje ten co tam namontoval ty soucasne masiny , resp. kdyz mamte tolik techniku, proc to tam nenamontuji oni ? Nebo chcete nejakou garanci kvality montaze?
nebo chcete usetrit ? netusim ale kde, kdyz chcete externistu

jen tak do placu, kolik si predstavujete , ze za to zaplatite ? v radu tisicu, deseti tisicu , nebo stovek tisicu ?

btw: jelikoz uz neexistuji free site a sousedska vypomoc, protoze business , namisto dekuji , funguji uz jenom penize
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 11 years ago

Hodím to sem veřejně, ať to každý vidí a neptá se na to samé -

Dobrý večer,

já se ptal právě na "náročnost na čas (+ termín akce, jak to spěchá...), preciznost, výšku umístění, dopravu, vybavení atp.", ani jedno ve vlákně není, jinak bych se neptal extra. Rovněž, zda člověk dostane Miracly v rozložené formě a "hraj si", nebo složené, nebo složené blbě (běžný jev)... Také jak jsou ty antény velké, atd. Ono ohodnocení podle počtu hodin je také zavádějící, většinou se to dělá od úkolu, prostě spoj za tolik a tolik plus případná kompenzace za zdržení, za které nemohl. V opačném případě je motivace to dělat hoooodně dloouho a pomaaaalu a sloožitě.
Pro mimopražské jsou některé informace podstatnější než se jeví na první pohled. Také tu nikde není nástin, jestli se bude měnit či přidávat kabeláž (po x letech na střeše to může být docela podstatná otázka, jestli měnit, nebo nechat původní), ono takovéto akce musí být připravené, aby se pak nestalo "jé, tady je prošoupanej kabel", nebo "jé, ono se to sem nevejde". Bohužel to bylo takto skoro u každé takové hurá akce, kde člověk přišel až v den D a že se vyskytl aspoň jeden fatální problém díky špatné či žádné analýze.

Jinak mám ještě jeden tip kromě sebe na pražského člověka, dělá v tom oboru několik let dodnes, tak se ho zeptám, možná to bude nejlepší, protože v cenových relacích, jež jsou nabízeny, se mimopražským výhodnost už dost stírá s dopravou apod.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

jen informativne ( do Prahy kluky nepozenu ) za kolik se to teda dela ? :) diky
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 11 years ago

omg samozřejmě sem to nemyslel, že bych to chtěl dělat 100h :-D to není můj styl...

Jinak samo bych šel i do toho se domluvit na nějaké "pevné ceně" za odvedenou práci.
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 11 years ago

PS, my když jsme si nechávali montovat nějaké spoje od našeho dodavatele tak běžně 5000Kč / monžáž a oživení spoje, s tím, že to byli spoje do čistého pronájmu...
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 11 years ago

nabízím 5tis /spoj
0 x

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Miracl to ještě existuje? Nejmenuje se to ted orcave? Pokud sundáváte Summit a nahrazujte opravdu Miracle tak to se dostáváte tak o 5 -10 let dozadu. To než to tak to raději od Ubiquity PM10. Opravdu nerozumím tomu zbavovat se funkční technologie, zajímalo by mne co Vás k tomu vede. jedna menší síť které dodáváme konkt miracl používá. Tolik nadávek když se má něco s tím udělat neobsahuje ani toto forum včetně vytečkovaných nadávek nebo jinak zkrácených i vymazaných. Po propočtu servisních nákladů a věcí s tím spojených se náš klient dostal s 4-mi spoji na cenu našich SDéček. Takže v čem je ta výhoda? zastaralá technologie která se neubírá nikam dál a pouze obchodní nápady jak prodat šrot nebo inovovaný šrot. Omlouvám se, ale jiný název pro tento výrobek nemám a nerozumím tomu proč to někdo kupuje.
Naposledy upravil(a) 10kabel dne 14 Feb 2013 08:12, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

Miracle = Orcave :D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

nechavam nacenit cca. 14 spoju a jejich montaz a vylezli na me z ceniku cifry 4 900 za montaz 1 spoje (bezne 9 990) + ujete KM, coz je mysim v norme...sam bych to fakt nedelal, desitkou zatim nepolibeny :mrgreen: maje jinych starosti dost ...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))