Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti 24 GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubiquiti 24 GHz

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Viktor Novotný píše:k tomu nastaveni, copak jsem mel nastavit, prozradis me ?


:lol: :lol: :lol: asi viktore neumis zaskrtnout ty tri policka co se tam nastavujou :!:
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Viktor Novotný píše:to David2006 - copak psal ? jake mereni ... ja s nim nic merit nebyl .. nevim co ten clovek proti me ma, snad jen narknuti z vlajkonose .. a to si pis, ze si vlajku pred firmou vyvesim :D

k tomu nastaveni, copak jsem mel nastavit, prozradis me ? spoj chybuje vzdy kdyz prepina modulaci ... to je jeho hlavni chyba, spotreba je vec druha, zabrane pasmo je hnus ... co mam vic rict ?




Psal o měření pindíků....každopádně už se to tu obehrává. Rád se vyjádřím ke spoji, ale že bych spamoval pln zášti každou zmínku o spoji o nějž přitom nestojím... . To bych musel být na tom už fakt špatně :lol: .
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

Viktor Novotný píše:to dantasik v lic.pasmech hrave 500Mbps, ve free ne ... az ted v 17Ghz alcoma, ale to fakt neni na 11km ... nicmene to 24Ghz taky nebude, nechapu jak tohle nekdo muze rict, spoj je dobry tak na kilak ... no dejme tomu


Ja to nepsal ze to chci ve 24GHz free, jen sem chtel slyset radu od toho "odbornika" co dela preskoky na pateri 500Mbit+ a ted se ukazalo ze je mala sitka a jen opickuje to co slysi vedle. Nic z vlastniho kapsare, coz me osobne zajima nejvic. To ze "obchodak" neco rekne je takovy nic moc, obvzlast kdyz vim co vsecko za lidi dela obchodaky a po technicke strance tomu vetsinou moc nerozumi.

Vim ze AF24 je 2-3Km strop.

A tech 500Mbit/11Km plati, pokud mi posles "rozumne" reseni na 11Km nebranil bych se nicemu, nejsem vyhraneny. Ale kdysi (2009)byl dragon vicemen TOP co se dalo koupit a padlo to jen jednou uderem blesku, kdy schorela bleskojistka po vymene vse jelo zas dal.
0 x
Daniel Tasáry

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

dantasik pokud si teho odbornika minil me tak sem mala sitka ale ten spoj na privodu mam :wink: ... mala sitka se definuju protoze nemam jeste 1Gb privod , do 1Gb je vsecko maly :wink:
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

Odbornik nemusi "sedet" na vlastni Gbit siti. Ja osobne to beru trochu jinak. Ale spousty lidi muze zajistovat servis nebo cokoliv pro spoje ktere toto jedou.
A ano, bylo to mysleno na tebe.
0 x
Daniel Tasáry

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Nerikam ze odbornik rikam ze privod do moji maly site a nepapouskuju komentuju co mam nasazeny na privodu :wink: s tim ze bych to ani za zlaty prase nevymenil za af24 je to nasazeny neco malo pres rok a ja o tom spoji akorat vim ze existuje a ze neco privadi a nic na nem neresim necekam na novej fw aby resil enjaky zaplaty atd ..., nejaky vykyvy dle pocasi neregistruju asi by museli padat okovany zebrinaky aby se tam neco pohlo .)
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 11 years ago

Z CRa vypadlo ze se objevil nejakej problem s rusenim. Mel si to tam davat jejich zakaznik a nakonec se s nim rozume domluvili na jiné technologii. Mozna to ale byla spise spatna interpretace a mohlo jit opravdu jen o velikost zabraneho kanalu.
0 x
Bývalý ISP...

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Cudujem sa niektorym ludom, ktorych toto zariadenia vobec nezaujima ale maju 5 zbytocnych prispevkov na kazdom liste. Aky ma zmysel vypisovat k zariadeniu ktore nepouzivam ani nemienim pouzivat, vie mi to niekto vysvetlit?
K airfiberu: este si nejaky pol rok pockam, kym sa to riadne vytunuje, mozno koncom dalsieho roka to budem kupovt....ak samozrejme nebude nieco vyhodnejsie a vhodnejsie pre mna....Zatial dufam ze to este znizi ceny ostatnych spojov. To, ze sa to pouziva, staci pobehat obe republiky a su vidiet pomerne na viacerych miestach.....
Sneh a podobne blbosti - to su vsetko veci, ktore sa vyriesia dalsimi reviziami....takze je mi trosku luto tych prvych co sa obetovali na testy:).
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

rado3105 píše:Cudujem sa niektorym ludom, ktorych toto zariadenia vobec nezaujima ale maju 5 zbytocnych prispevkov na kazdom liste. Aky ma zmysel vypisovat k zariadeniu ktore nepouzivam ani nemienim pouzivat, vie mi to niekto vysvetlit?
K airfiberu: este si nejaky pol rok pockam, kym sa to riadne vytunuje, mozno koncom dalsieho roka to budem kupovt....ak samozrejme nebude nieco vyhodnejsie a vhodnejsie pre mna....Zatial dufam ze to este znizi ceny ostatnych spojov. To, ze sa to pouziva, staci pobehat obe republiky a su vidiet pomerne na viacerych miestach.....
Sneh a podobne blbosti - to su vsetko veci, ktore sa vyriesia dalsimi reviziami....takze je mi trosku luto tych prvych co sa obetovali na testy:).


Mě litovat nemusíš, valí to k plné spokojenosti oba spoje na první lusknutí :D . To že to stlačuje cenu ostatních je trošku diskutabilní....btw nevíte jak dopadl Kellner? Bude brát toho NECa E100 v desítce po stovkách za pusu nebo se to ještě neví? Každopádně přijde na to na jakou vzdálenost to budeš chtít a v mezičase můžou udělat leda tak následující:


1. ATPC
2. 256-1024QAM
3. Jiná pásma doufám v 17GHz (něco fotři z Motorky dělat musej :) )
4. Optickej výstup (mě osobně k prdu)
5. Opravit těch pár kosmetik ve FW jež mi nepřekážejí či o nich ani nevím.
6. Zřídit servisní středisko v Evropě (hm to asi neudělají)
7. Dodat do prodeje náhradní PoE (na spadnutí už teď za tři kila)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

mě by zajímalo kolik 24GHz pojítek v ČR před příchodem AF24 bylo nasazeno a kolik z nich bylo na sajtech ČRA :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

moc ne, cra vetsinou bralo 17ghz ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Jak je an tom nyní AF s IPTV?
0 x

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 11 years ago

hapi píše:mě by zajímalo kolik 24GHz pojítek v ČR před příchodem AF24 bylo nasazeno a kolik z nich bylo na sajtech ČRA :-D


V siti je krome nepreberneho mnozstvi spoju v placenych pasmech od Alcatel-Lucent, Ceragon, NEC a Ericsson take cca do 10ks AL24 MP360, cca 70ks AL17 MP360, cca 5ks AL80GE a cca 30ks AL10 MP165 a MP200. Nejaka ta stovka spoju je od Orcave. AF24 ani jedno. Testovalo se a neproslo. Ubiquiti se pouziva zatim jen na 5GHz a jen jako nouzovka tam, kde to lze pouzit a ma to smysl. Doufam, ze to tak i zustane.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 11 years ago

10kabel píše:Jak je an tom nyní AF s IPTV?


Spatne. Nezvlada to poradne VLANy a permanetne to ztraci pakety.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

GRFS píše:
hapi píše:mě by zajímalo kolik 24GHz pojítek v ČR před příchodem AF24 bylo nasazeno a kolik z nich bylo na sajtech ČRA :-D


V siti je krome nepreberneho mnozstvi spoju v placenych pasmech od Alcatel-Lucent, Ceragon, NEC a Ericsson take cca do 10ks AL24 MP360, cca 70ks AL17 MP360, cca 5ks AL80GE a cca 30ks AL10 MP165 a MP200. Nejaka ta stovka spoju je od Orcave. AF24 ani jedno. Testovalo se a neproslo. Ubiquiti se pouziva zatim jen na 5GHz a jen jako nouzovka tam, kde to lze pouzit a ma to smysl. Doufam, ze to tak i zustane.



Takže mám v síti 20% toho co má celá slavná ČRA v čtyřiadvacítce...tedy 2 spoje AF24 :lol: . Ještěs měl vyjmenovat kávovary jestli mají na expresso na to se taky ptal :mrgreen: .
0 x