Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vánoční nabídka Summitu

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Vánoční nabídka Summitu

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Došel mi email s vánoční nabídkou kde je blíže nespecifikovaný spoj SDV 10G 90Mbs za 59 942 bez DPH. Když na ten odkaz kliknu tak mě to hodí na nic neříkající stránky Summitu. Takže bližší info leda na nasrání. Víte někdo co ty ceny obsahují ať je nemusíme zbytečně protěžovat dotazy po jednom? Tedy jestli jsou v ceně antény, zdroje atd. ?

SDV 17G 350Mbs za 96020 bez DPH.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Tipuju že to bude za jednotku bez antén
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

je to summit, takze bych veril ze ten parek tech hluchych krabic bez anten a bez zdroju muze byt ve slibene 350 mego konfiguraci za 96tis bez .. proc by ne ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education


David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago




Ty ceny mi ale moc z vánoční akce nepřijdou, jak jsi zjistil že jsou to ty o kterých jsem psal?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

jezis tak nam ukaz ten tajemny mail :) a nebo napis Agnesce :P
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Viktor Novotný píše:jezis tak nam ukaz ten tajemny mail :) a nebo napis Agnesce :P


Není přeci tajemný, dostal ho snad skoro každý kdo se kdy o Sammitd zajímal. Ta akce je i na 6 splátek bez navýšení tedy dle mě velmi pozitivní. Pokud by to bylo s 65cm anténami potažmo zdroji asi bych těžko odolával :D . To by bylo takové malé jaro v zimě 8) .

http://i49.tinypic.com/2aim2py.png
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 11 years ago

Před 10 dny jsme koupili SDV 10G 90Mbs za 59 942 bez DPH. Bylo to bez zdroju a bez anten. Pozor ty SDV maji napajeni na 56 V .Chodí dobře uznávám. Pokud by to bylo komplet to bych byl ale upřímě nas...ý :-)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

lyra píše:Před 10 dny jsme koupili SDV 10G 90Mbs za 59 942 bez DPH. Bylo to bez zdroju a bez anten. Pozor ty SDV maji napajeni na 56 V .Chodí dobře uznávám. Pokud by to bylo komplet to bych byl ale upřímě nas...ý :-)



Dost možná to bude stejné (cena by seděla) - jaké jste k tomu dali antény/ vzdálenost? Případně kolik stály? Na té akci když nic tak je zajímavých těch 6 splátek bez navýšení což se leckdy hodí (ale třeba to dělají už běžně).
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

David2006 píše:Ty ceny mi ale moc z vánoční akce nepřijdou, jak jsi zjistil že jsou to ty o kterých jsem psal?


Se koukni na úvodní stranu Aspy a bude ti to jasné
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

honzam píše:
David2006 píše:Ty ceny mi ale moc z vánoční akce nepřijdou, jak jsi zjistil že jsou to ty o kterých jsem psal?


Se koukni na úvodní stranu Aspy a bude ti to jasné


Jasné to není nebo alespoň ne na první pohled pro mě. Akci tam sice mají, ale cena 69 990 se mi i po přihlášení u SDV10 na 90Mbs značně rozchází s tou co posílal Summitd sám.

****************
Tato objednací položka obsahuje 2 x ODU jednotky SDV 10G s maximálním čistým využitým výkonem při 256QAM:
při vysokém FEC přenosová rychlost 90 Mbps, čistý využitelný výkon 88Mbps

Pro sestavení kompletního spoje je zapotřebí zakoupení 2 x PoE napájení a 2 x anténu. Volba kombinace antén z velikostí 35, 65, 90 a 120 cm je dle požadované vzdálenosti, kapacity a kvality spoje. Pro výpočet kvality lze využít přiloženého kalkulátoru, případně se obrátit s dotazy na hardware@aspa.cz.''''
0 x

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

je to summit, takze bych veril ze ten parek tech hluchych krabic bez anten a bez zdroju muze byt ve slibene 350 mego konfiguraci za 96tis bez .. proc by ne ?

Tak to bych se zeptala co je lepší hluchý rádio který vyměním nebo hluchej a slepej obchodník Alcomy který sedí na svém místě už několik let na každoroční poptávku reaguje mlčením? Děkuji za odpověď.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

nevim, ktereho obchodnika myslite, je jich tam vice .. a zcela jiste nejsou hlusi :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Psalo se již o tomto v jiném tématu tohoto fora a tak jsem zkusila napsat podruhé a podruhé stejně jako poprvé výsledek nula nikdo neodpověděl doručenka která přišla byla pouze s zněním, že uživatel zprávu smazal bez toho aniž by si ji přečetl. Psala jsem na kontakty uvedené na webu. Měla jsem zájem o nový spoj AL80G a repas spoj AL11F. Oboje jsem již vyřešila Siklu. Neberte to nijak zle, ale tato firma se ke mne z mého pohledu postavila zády. Tak jsem našla jiná řešení. Napíšu zde prostě a jednoduše jste jejich servisní firma tak za ně budete i dýchat. To Vám neberu já osobně bych to nedělala, protože osobně v kšeftu nikomu a ničemu nevěřím i kdyby to byl můj vlastní bratr. To je prostě zákon obchodu. To jak vystupujete a jste loajální je krásné a hezké v kontextu s mou zkušeností pak spíše takové naivní. Tato firma může být dobrá a i třeba vynikající. Ale prostě platí neozvu se nemám kšeft. Pokud máte telefon na obchodníky jedině dobře nezávdím Vám to. Já ho nemám a nyní už ani nepotřebuji tedy zatím ne. Třeba, až jednou budu upgradovat site na něco co mne od Alcomy osloví ráda to využiji. Zatím jsem našla jiné dodavatele a jsem spokojena i když jsou to "hluchá" rádia slouží mne dobře a bez potíží. Hluché rádio vyměním (zatím jsem neměnila) hluší obchodníci zůstávají a třeba je někdo vymění jako ta rádia.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Pokud něco chci, nespoléhám na email, vemu telefon, zavolám. Já jsem dřív taky nasazoval Summitky, ale Alcoma ve mě pořád hlodala, chtěl jsem alespoň zkusit. Pořád sem si říkal že ty prachy raději prostě ušetřím a koupím "to samé" levnějc.
Ono se to pak ve finále moc srovnávat nedá, Alcoma je trochu jiná třída. Na rozdíl od Summitu složitější nastavení ale vlastnosti jsou jinde. Vem si jen ACM, kdy Alcoma umí při nepříznivých podmínkách "podřadit" i změnou šířky kanálu. Summit k změně šířky kanálu potřebuje restart jednotky, acm tudíž umí jen snížit modulaci, takže pořád máš citlivost například 56Mhz kanálu...
0 x