Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SIKLU a IPTV

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

SIKLU a IPTV

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Zajímají mne zkušenosti s SIKLU a IPTV provozované přes ně. Funguje to v pohodě? Jsou nějaké nedostatky finty a podobně. Díky za všechny názory.
0 x

lukic
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lukic » 11 years ago

pokial sa spravne nastavi QoS priamo na tych Siklu, tak to funguje. Bez QoS uz sekalo streamy cca 1x za 10 minut pri mikroburstoch na linke, hoci sekundovy priemer bol napr 100Mbps.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 11 years ago

Ten qos je někde zašitej, bo já ho tam v nabídce nikde nevidím. Verze je V2ka, dost možná je to tím.
0 x

lukic
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lukic » 11 years ago

no mne poradili ako to nastavit v Alternetive, odkial sme tie spoje brali. Dost zalezi ako delis traffic, ci to delis podla typu paketu alebo VLAN alebo ip adries.. Skus im hodit mail na podporu.
0 x

klacek
Příspěvky: 38
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod klacek » 11 years ago

Ve verzi 2.x je ten qos nic moc a jen pres CLI, urcite doporucuju upgrade na 3.x. V posledni verzi (3.1.1) jde nastavovat qos i pres web. Celkove je v ni web uz trochu pouzitelnej, jak z pohledu funkci, tak i ta odezva je mirne lepsi, ale i tak je lepsi pres CLI.
0 x

lukic
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lukic » 11 years ago

ja som web v zivote na siklu nepouzil, vzdy vsetko nastavujeme cez CLI, kedze potom to ide donastavovat aj z mobilu z opacneho konca zemegule..
0 x