Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PBM10 - zkusenosti z realneho nasazeni

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Re: PBM10 - zkusenosti z realneho nasazeni

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Byl by kdokoliv laskav kdo má PBM10 a fotil si instalaci nebo točil na video a mohl sem někdo postnout odkaz na fotky nebo video nebo přímo sem dát fotky PBM10 stačí z čtyř stran. Googl mne prostě fotku ze stran směrem k parabole tak, aby bylo vidět jak vypadá tato strana nenalézá. Zajímá nás jak je to uchycené z druhé strany. Děkuji.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 11 years ago

10kabel píše:Byl by kdokoliv laskav kdo má PBM10 a fotil si instalaci nebo točil na video a mohl sem někdo postnout odkaz na fotky nebo video nebo přímo sem dát fotky PBM10 stačí z čtyř stran. Googl mne prostě fotku ze stran směrem k parabole tak, aby bylo vidět jak vypadá tato strana nenalézá. Zajímá nás jak je to uchycené z druhé strany. Děkuji.

Zdravím,
bohužel nechápu z té pro mě trošku složité věty, o co ti jde. Napiš jasně, co chceš vyfotit. Není to problém.
mpcz, 26.11.2012
0 x

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 11 years ago

mpcz píše:1. setkal se někdo s omezením propustnosti v TCP jako já? Dělá to stejné i v kobercovém testu. Může to prosím někdo spolehlivě ověřit?

Ano setkal a nejen u PBM10 nybrz take u AF24. Kupodivu jde o produkty stejneho vyrobce :-)

mpcz píše:2. může to být nějakým nastavením? Jakým?

Napr. velikosti TCP bufferu v ramci OS na tom NB. Blizis se maximu propustnosti PCI sbernice, tak se nediv.

mpcz píše:3. ten vestavěný UBNT test ukazuje tam nebo zpět cca 120 Mbit. Ví někdo v jakém režimu to vlastně měří a jak se dá ověřit pravdomluvnost tohoto jejich testu?

Realne je to tak 1/3 toho co ukazuje UBNT. Myslim tim prumernou hodnotu z vysledku pro kazdou velikost ramce od 64 do 1518 byte a samozrejme full duplex. Porovnavam udaje z Exfo FTB200+packet blazer vs UBNT test.

mpcz píše:4. jaký může být důvod v použití ETH 100 Mbit u M10 s přenosem WLAN 130 Mbit, když technologie 1G je běžná, je za stejnou cenu a dnes již určitě dopilovaná k dokonalosti?

Ze by velikost bufferu a tim padem i cena zarizeni ? Nebo mozna protoze je to TDD, takze tech teoretickych 130Mbit je pouze jednim smerem, coz v praxi nikdo stejne pouzivat nebude ?
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Zdravím,
bohužel nechápu z té pro mě trošku složité věty, o co ti jde. Napiš jasně, co chceš vyfotit. Není to problém.
mpcz, 26.11.2012

Jde mne o to jak vypadá ta strana montovaná k anténě. Zajímá mne to z důvodu jestli má cenu si udělat redukci a namontovat jednotku na stávající anténu. Díky Simi.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

Tak se u nás na POPu dialu ukázala
IMGP4818.JPG
IMGP4818.JPG (184.15 KiB) Zobrazeno 1967 x
. To znamená, že asi nemá smysl nasazovat 1s10, nebo myslíte že mám řešit s obchodíkem Dialu? osobně jsem si myslel, že dial toto nikdy neschválí a hle časy a názory se mění jak vítr po dešti.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Rekl bych ze je to Dialu jedno, co tam kdo nasadi, dulezity je abyste se navzajem nerusili. Tak si tu oneshitku dej trochu stranou, ne? Nebo zvol jiny pasmo.
0 x

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 11 years ago

Pintero píše:Rekl bych ze je to Dialu jedno, co tam kdo nasadi, dulezity je abyste se navzajem nerusili. Tak si tu oneshitku dej trochu stranou, ne? Nebo zvol jiny pasmo.


Co kdyby zvolil jiny pasmo provozovatel toho TDDcka ? Urcite by to vyslo levneji nez migrovat vsechny ostatni spoje okolo, aby melo Ubiquiti prostor :D
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ale, poserové, nic to neudělá pokud to bude jinym směrem.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

jak na co to neudělá, při nízkejch modulací ne ale s maximální si tam nevrznu.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

GRFS
Příspěvky: 667
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod GRFS » 11 years ago

hapi píše:ale, poserové, nic to neudělá pokud to bude jinym směrem.


Nic to neudela, pokud to nastavi clovek, ktery vi co dela, coz se bohuzel neda v pripade PBM moc cekat. Azimut nic neresi, protoze pokud to vysila v celym pasmu, do sousednich spoju to stejne vleze a minimalne to zhorsi SNR, kdyz nic jinyho.
0 x
A0 = 92,4+20log(d0*f)
Art = A0+Ap+(-Gtx–Grx)
nr = nv-Art

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

da se sehnat nejak prechodova redukce abych mohl nasadit PB M10 na Orcave Antenu 90cm ? Pasuji tam tusim jednotky serie 1xxx.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

hmm nedá, ale můžeš koupit jirouše, nicméně stejně si nepomůžeš :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 10 years ago

Jako že namastíš dvoupolarizační radio na jednopolarizacni antenu??? Tak to už jenom doporučím aby byly proti sobě polarizace na obou koncich otocene o 90 st.. :lol:
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 10 years ago

Zdravím,
měl bych prosím dotaz, kde se nastavuje u PBM10 "country". V papírovém manuálu chlíveček, či roletku s "country" vidím, ale ve skutečném webovém rozhraní jsem to nikde nenašel. (Že by telnet?). Je to vůbec třeba?
Děkuji. mpcz, 16.01.2014
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

tak to sem vubec neresil...neni nutno myslim...mam dojem ze to nebylo ani v predchozim fw, ted mam nasazeny posledni ofic. 5.5.6., manual vysel pro prvotni verzi FW...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))