Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti 24 GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubiquiti 24 GHz

Příspěvekod net.work » 11 years ago

wat sem, wat tam... co na tom sejde? :d :d :d
0 x
Jan Ptáček

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

mám tu ATH 24GHz 310M a se šedesátkama v limitu to na cca 1200m schodil deštík nad 50mm
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

vsak jasne ... ale to neni zazracne ubnt, co vsechno zmuze a zadna voda ho nezhodi :D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

evo400
Příspěvky: 22
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod evo400 » 11 years ago

Klucí nám nehnula i 10tka na 1200m s 65/65 anténama a ATPC které běžně drží -8dB a v průseru přidává na +3dB.......... prostě někdy prší opravdu hodně. Důležité je, aby to bylo max pár minut do roka a pak je to ok.
0 x

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

já bych ho rád koupil ale problém pro nás je jiný. Nedokážeme splašit 60k bez DPH na jednou. Chtělo by to nějakou lízačku ale nechce se mi jí vyřizovat bokem. Takhle jsem zavolal do orcave, řek sem 3 roky, tuhle rychlost, tohle pojítko, oni na to že tuhle cenu měsíčně a teď je pojítko naše a 4k měsíčně jsme lehce daly.

Tak to bych radši si těch 4K odkládala spíš více třeba 8K a ejhle na podzim 2013 mám na pojítko cash. A nepřeplatím řachu za šrot.
0 x

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

vsak jasne ... ale to neni zazracne ubnt, co vsechno zmuze a zadna voda ho nezhodi
Jenže na shozeni nemá patent žádný kmitočet máme tu spoj na 22 km v 10 GHz antény 120 cm nataveno na 2mW a lepší letní bouřka ho svalí jak nic na blbě fungující minimum. Jinak Miracle na tomhle spoji v 10 GHz lehlo jak fík při prvním větším dešti takže jsme s díky vrátili:)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

10kabel píše:
já bych ho rád koupil ale problém pro nás je jiný. Nedokážeme splašit 60k bez DPH na jednou. Chtělo by to nějakou lízačku ale nechce se mi jí vyřizovat bokem. Takhle jsem zavolal do orcave, řek sem 3 roky, tuhle rychlost, tohle pojítko, oni na to že tuhle cenu měsíčně a teď je pojítko naše a 4k měsíčně jsme lehce daly.

Tak to bych radši si těch 4K odkládala spíš více třeba 8K a ejhle na podzim 2013 mám na pojítko cash. A nepřeplatím řachu za šrot.


Jiste, ale pojitko potrebujes hned a ne za rok a pred 3 lety i s lozackou to bylo levnejsi nez ostatni bez lizacky.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

hapi píše:
10kabel píše:
já bych ho rád koupil ale problém pro nás je jiný. Nedokážeme splašit 60k bez DPH na jednou. Chtělo by to nějakou lízačku ale nechce se mi jí vyřizovat bokem. Takhle jsem zavolal do orcave, řek sem 3 roky, tuhle rychlost, tohle pojítko, oni na to že tuhle cenu měsíčně a teď je pojítko naše a 4k měsíčně jsme lehce daly.

Tak to bych radši si těch 4K odkládala spíš více třeba 8K a ejhle na podzim 2013 mám na pojítko cash. A nepřeplatím řachu za šrot.


Jiste, ale pojitko potrebujes hned a ne za rok a pred 3 lety i s lozackou to bylo levnejsi nez ostatni bez lizacky.




Pak tedy je zavádějící to srovnávat s airFibrem ten v té době nebyl ani se o něm nevědělo. Takže pokud pro něj teď nemáš využití tak je zbytečné jej kupovat. Leda by už těch 170Mbs linkovky bylo ve špičkách pro těch 750 lidí málo... .
0 x

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Pak tedy je zavádějící to srovnávat s airFibrem ten v té době nebyl ani se o něm nevědělo. Takže pokud pro něj teď nemáš využití tak je zbytečné jej kupovat. Leda by už těch 170Mbs linkovky bylo ve špičkách pro těch 750 lidí málo... .
To bylo na Hapiho? Já jen, že k mému konektu a počtu lidí to nesedí :)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Ano na něj.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

no my jsme koupil 100MBit licenci a teď už je pojítko ve špičkách na max tak se řeší jestli obětovat 9k za upgrade jedný strany na 175Mbit a nebo 9k investovat do airfiberu. Je to na 1300m což je pro airfiber brnkačka. Orcave by se potom pošouplo dál do sítě.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Nevím jestli se to tu už řešilo? GPS synchronizace musí být zapnutá?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

http://i50.tinypic.com/5owj0h.jpg
pozrime co som zahliadol v terene, a ako si spolu pekne spolunazivaju:)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

honzam píše:Nevím jestli se to tu už řešilo? GPS synchronizace musí být zapnutá?


Pokud se nepletu tak je to následovně:

Musí (či spíše měla by) být zaplá pokud
1. Kolokace více spojů
nebo
2. TDD režim


Nemusí být zaplá při FDD režimu bez kolokace.
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 11 years ago

A k cemu je dobra GPS pro kolokaci vice FDD?
U TDD to chapu, tam je to synchronizovani jasne.

K.
0 x