Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

1st aerial - AirBQ 9GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Re: 1st aerial - AirBQ 9GHz

Příspěvekod Viktor Novotný » 12 years ago

krom toho pokud to dobre chapu, Michal chce 16tis za jednu stranu asi bez dane, takze to mas 19,2 za stranu s dani ... to mas spoj pod 40tis s dani .. to neni zle myslim :) .. ja porad vaham ze dvou veci :

a, legalita prenosu dat v tomto pasmu
b, Michaluv vyrobek .. hold zkusenost z minulosti je jeste ve me ..
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 12 years ago

Viktor Novotný píše:krom toho pokud to dobre chapu, Michal chce 16tis za jednu stranu asi bez dane, takze to mas 19,2 za stranu s dani ... to mas spoj pod 40tis s dani .. to neni zle myslim :) .. ja porad vaham ze dvou veci :

a, legalita prenosu dat v tomto pasmu
b, Michaluv vyrobek .. hold zkusenost z minulosti je jeste ve me ..

No legální to asi nebude. Víceméně se to řeší celý topic a Insider se nevyjádřil.
Beru to jako zbabělý postoj. Buď prodávám spoj na kamery nebo spoj na konekt.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 12 years ago

Mno ono fakt legalita tvori omezene pouziti spoje, a nebo + naklady umisteni kamer a pozdejsi obhajoba jeho ucelu. Je i pravda ze kazdy z nas mavne rukou to se neja ututla. Ale priznam se ze provozuji ze par kamerovich systemu, a tak by sem s tim nemnel legalizacni problem. Ale myslel sem cenu bez dane. Dan by me az tak netrapila. Kdyby to bylo okolo 35t s dani. Do 30t bez Dane.. Ale ted je o trochu vice jak tretinu drazsi. Hojne vyuziti P2MP spoje se zase odrazi nad latenci a propustnosti. Tim bych chtel rict ze kazdy jarda lepe investuje do PMB10 jelikoz dosahne cca podobneho vysledku. Myslim si ze Insader a spol jsou dobra parta, koumajici. Mluvil jsem s nim a myslim si ze jsou dobri na tyto hracicky, ale preci jenom cena mi neodpovida vysledku. Ale chapu jejich usily ze to nedavaji zadaco. Fandim a doporucuji pro ty co maji penize si to poridit, ja nemuzu objetovat tolik penez na tento ucel. Je potreba resit jine alternativy. :-]
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 12 years ago

Tomáš Břinčil píše:No legální to asi nebude. Víceméně se to řeší celý topic a Insider se nevyjádřil.
Beru to jako zbabělý postoj. Buď prodávám spoj na kamery nebo spoj na konekt.


Prvně, mě jako výrobci je putna k čemu to kdo použije.
Druze, opakovaně jsem deklaroval, že pokud má někdo problém s porozumět psanému textu VO-R 10, nechť osloví úřad. My jsme to učinili, stanovisko jsme dostali a tím se řídíme. Závazné stanovisko k provozu spojů, kde ČTÚ nemá žádné poznámky k datovým přenosům za splnění technických požadavků máme.
Já osobně se nebojím toho, že bych si svůj výklad daného Všeobecného oprávnění nebyl schopen obhájit, protože jak mi bylo sděleno starými kmety, platí to co je napsáno a to nejen pro mě, ale i pro ČTÚ, ne to co si ASI někdo myslí. Napsáno jasně je, že VO lze použít pro datové přenosy a tím se hodlám i nadále do doby, než se něco změní řídit. Ani poté to dle vyjádření ČTÚ není žádná sranda zrušit.

Po absolvování několika jednání na ČTÚ jsem bytostně pochopil, že kdo se ptá na hovno, hovno se doví a kdo se ptá na moc velký hovno, ten se moc hoven doví. ČTÚ je ÚPLNĚ u zadele, co se ve spektru děje a je mu to úplně jedno do chvíle, než se ozve někdo komu to vadí. No a když se někdo ozve, třeba jako nasraní uživatelé spektra, tak splodí jeden odstavec, kterému zase nikdo nerozumí..
Jediné co mu jedno není je, že je někdo opruzuje - to vnímají velice nelibě.

Osobně jsem si vzal z domova důchodců ponaučení, že je lepší se neptat. Podivejte na UBNT, taky se nikoho neptalo a dnes?
Takže přeju šťastnou ruku při volbě a jenom si dovolím citovat Generální Všeobecné Oprávnění - Ústavu České republiky
Čl. 2
(4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Tolik k mé zbabělosti.

Mimochodem, beru objednávky na AirBQ na 10,5 GHz, u kterých se budu vyslovně řídit VO a né mým ASI pocitem.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 12 years ago

Insider píše:
Tomáš Břinčil píše:Mimochodem, beru objednávky na AirBQ na 10,5 GHz, u kterých se budu vyslovně řídit VO a né mým ASI pocitem.


A to bude take simplex?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 12 years ago

ne bude to fullduplex za 5kc vc dph :D ... svet se asi zblaznil :D
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 12 years ago

Ahoj, mám tady nějaké volňásky na Mikroexpo v UH. Kdo dřív příjde, ten dřív mele.. Ozvěte se. M
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 12 years ago

zdar, nemel jsem tuseni, ze jsou volne .. ale ted me asi dve dalsi firmy nabizeji ... no co skoda .. ja uz pred mesicem poslal prispevek na "charitu Krystof Klima" :D tak uz nic nezmuzu no ...
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

Viktor Novotný píše:zdar, nemel jsem tuseni, ze jsou volne .. ale ted me asi dve dalsi firmy nabizeji ... no co skoda .. ja uz pred mesicem poslal prispevek na "charitu Krystof Klima" :D tak uz nic nezmuzu no ...

taky tak ;)
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 12 years ago

Tak co všichni majitelé ? Nějaké aktuální zkušenosti ? Taky u mě teď přistál jeden kousek AirBQ M9....
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

Spokojenost, aktuálně mám 2 spoje s mikrotikama. S ubnt verzí jsem měl problém s tuhnutím, ale co jsem nasadil ty mikrotiky, od té doby žádný problém. Jediné co by se tomu dalo vytknout, je natahování pingů při nevytížené lince, ale pokud to použiješ někde na přeskok k vykrývači, tak to nevadí.
začnu to víc nasazovat, ale zatím nejsou prachy ;)
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 11 years ago

Nemá tedy verze s Mikrotikem problém s náhodnými disconnecty jako na 5GHz?
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 11 years ago

Selič píše:Nemá tedy verze s Mikrotikem problém s náhodnými disconnecty jako na 5GHz?


Myslím, že díky čistotě pásma se tyhle problémy zatím nevyskytují. A než bude v 9 GHz takový nepořádek jako v 5 GHz, tak myslím, že pak Peterka už bude za horama.

Jinak - máme 1x Mikrotik a 1x UBNT 9 GHz. S UBNT jsou problémy, o Mikrotiku vůbec nevíme od doby nasazení.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 11 years ago

ja mam UBNT posilal jsem sem i grafy. Mam ji od dubna a vubec o ni nevim, zadne problemy
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 11 years ago

UBNT z nulte serie je v provozu uz skoro rok. Jednou nebo dvakrat vytuhlo, od posledniho upgrade fw bez problemu. dalsi 3 UBNT spoje v provozu cca mesic a zatim bez problemu.
0 x